Як відмити мікрохвильовку від жиру і запаху: 8 лайфхаків, які тобі сподобаються

У статті розповімо, як швидко відмити мікрохвильовку підручними засобами і як підтримувати чистоту.


 Как отмыть микроволновку от жира и запаха: 8 лайфхаков, которые тебе понравятся

Мікрохвильовка дуже виручає, коли потрібно швидко розігріти їжу або розморозити продукти. Неминуче всередині залишаються краплі жиру, пролитого супу та інші фрагменти їжі. Це не тільки дратує, але і впливає на термін служби. Краще протирати стінки дно відразу після готування або хоча б робити профілактичну прибирання раз на місяць. Для очищення не потрібно купувати спеціальні засоби — підійдуть сода, лимонна кислота, оцет — все, що є в кожному будинку. У статті розповімо про ці способи. Побачиш, що відмити мікрохвильовку не складе великих труднощів. 

Як швидко очистити мікрохвильовку всередині в домашніх умовах

1. Як очистити мікрохвильовку паровою банею

Один з найдоступніших способів. Для очищення знадобиться глибока і широка ємність, відповідна для використання в СВЧ-печі. Налий туди склянку води і постав всередину. Встанови найбільшу потужність і задай час — 15 хвилин (стеж, щоб вода не википіла). Коли програма закінчить роботу, не відкривай дверцята, залиш миску ще на 5 хвилин. Гаряча пара розм’якшить застиглий жир і шматочки їжі. Тепер весь бруд легко прибрати губкою для посуду, протри насухо серветкою і залиш відчиненими дверцята для провітрювання. 

2. Як мити мікрохвильовку всередині харчовою содою

Харчова сода знайдеться в будь-якому кухонному шафці. Чому б не скористатися цим бюджетним засобом? Тобі знадобиться 3-4 столові ложки соди, 2 склянки води і глибока миска. Розведи засіб в ємності з водою, влий в чашку і переконайся, що порошок повністю розчинився. Нагрівай содовий очищувач на повній потужності протягом 10-15 хвилин. Прибери розм’якшені забруднення поролоновою губкою, витри насухо. Сода допомагає впоратися із застарілим жиром і неприємними запахами (наприклад, від риби).

3. Як очистити мікрохвильовку всередині від жиру лимонною кислотою


 Как отмыть микроволновку от жира и запаха: 8 лайфхаков, которые тебе понравятся

Лимонка добре справляється з в’їдливими запахами і усуває жирний наліт середньої «тяжкості». Знадобиться пакетик лимонної кислоти або один лимон, глибока ємність. Налий в миску склянку чистої води, розведи там лимонну кислоту або вичави сік зі свіжого цитруса. Можна покласти пару часточок всередину. Постав в СВЧ-піч, встанови найпотужніший режим. Повертайся через 10 хвилин, залиш лимонний розчин всередині на 5 хвилин. Відкрий дверцята і видали ганчіркою весь бруд. Якщо забруднення залишилися можна «добити» їх паровою лазнею. 

4. Як відмити стару бруд оцтом

На відміну від лимонної кислоти, оцтова справляється з сильними забрудненнями. Знадобиться дві столові ложки столового оцту 9%, склянку чистої води, скляна чашка. Налий воду в ємність, розведи оцет, ретельно перемішати. Прогрівай оцтову суміш протягом 15 хвилин на найвищій потужності. Після обробки парою від бруду легко позбутися губкою або ганчіркою з мікрофібри. Залиш дверцята відкритими, щоб вивітрився оцтовий запах. 

  • 9 нестандартних способів використовувати оцет будинку і на дачі

5. Як очистити бруд нашатирним спиртом 

Для домашнього прибирання потрібен пляшечку 10% – го нашатирю, чиста вода і рукавички. Розведи 2 столові ложки нашатирного спирту в склянці води. Змочи поролоновий спонж і акуратно (в рукавичках) оброби застарілі забруднення. Залиш в такому вигляді на ніч, повернися вранці і прибери всі жирові патьоки на стінках і обертовому піддоні. Потім промий ще раз чистою водою з додаванням рідини для посуду, щоб прибрати запах нашатирю. 

6. Як відмити апельсиновими кірками

Апельсинова цедра добре видаляє залишки їжі, жирний наліт і залишає приємний освіжаючий аромат. Знадобиться дві склянки води, один великий плід і глибока ємність. Почисти апельсин, поклади кірки в миску, залий гарячою водою, щоб вийшли ефірні масла з шкірки. Можна трохи їх розім’яти руками. Підігрівай апельсинову цедру на потужності 800 Вт протягом 15 хвилин. Залиш ще 10 хвилин, видали залишки бруду ганчіркою, витри насухо серветкою або паперовим рушником. 

7. Як почистити господарським милом

Краще взяти традиційне господарське мило коричневого кольору. Але підійде і будь-яке натуральне або дитяче. Натри брусок на крупній тертці і розбав невеликою кількістю теплої води до стану кашки. Дочекайся повного розчинення і нанеси очищувач на внутрішні стінки. Залиш в такому вигляді на 1-2 години, домашня паста роз’їдає будь-який бруд. Знімай засіб в кілька заходів.  

8. Чим відмити мікрохвильовку від жовтизни

Зовнішні частини мікрохвильовки теж потребують догляду, хоча не забруднюються так швидко, як внутрішні стінки. Крім того, білий пластик з часом жовтіє. Позбутися від жовтизни допоможе хлорний відбілювач або перекис водню. Для процедури знадобиться великий шматок непотрібної тканини. Змочи його в відбілювачі або перекису водню, обмотай корпус і залиш на ніч. У випадку з хлором-зверху накрий харчовою плівкою, щоб не дихати їдким запахом. Після цього промий корпус мильним розчином.

Як позбутися від неприємних запахів

Іноді навіть після очищення залишається неприємний запах, що не викликає апетит. Його легко усунути, головне — знати працюючі способи. Для цього знадобляться продукти, які є в кожному будинку — наприклад, мелену каву, пахучі трави (меліса, м’ята, чебрець), кірки від цитрусових, активоване вугілля, морська сіль. Всі ці речовини поглинають або маскують запахи більш приємними ароматами. Розклади щось з нашого списку на тарілці, постав всередину грубки, включи на повну потужність і залиш на 5 хвилин. Готово! А в якості профілактики відразу після розігріву пахучих страв залишай дверцята відкритими для провітрювання. 

  • Не тільки для підігріву їжі: 10 неочевидних способів використання мікрохвильовки в побуті

Що не можна робити під час очищення 

У будь-який прибирання потрібно дотримуватися запобіжних заходів. 

  • Якщо плануєш мити мікрохвильовку, не нагріваючи очищувач всередині, то вимкни прилад з електромережі. 
  • Не варто заливати внутрішні і зовнішні частини пристрою водою. При включенні може виникнути коротке замикання або вийде з ладу важлива деталь. 
  • Не можна мити мокрою ганчіркою корпус навколо бічної решітки. Вода не повинна потрапити на нагрівальний елемент.  
  • Не варто мити внутрішні частини жорсткими щітками або абразивної частиною посудної губки. Це може пошкодити фарбу. 
  • Не можна використовувати під час очищення абразивні речовини, краще розм’якшити тверді частинки їжі на паровій бані. 
  • Меламінова губка – теж не найкращий варіант. Вона кришиться і пошкоджує поверхню грубки. 

Як надовго зберегти чистоту


 Как отмыть микроволновку от жира и запаха: 8 лайфхаков, которые тебе понравятся

Ці прості поради допоможуть не допускати серйозних забруднень:

  • Проводь профілактичну очистку печі не рідше, ніж раз на тиждень. Якщо користуєшся рідко, то можна скоротити до двох разів на місяць. 
  • При розморожуванні продуктів, поклажі їх в глибокі миски, щоб рідина не витікала всередину печі.  
  • При готуванні накривай блюдо з їжею спеціальним ковпаком.
  • Протирай стінки і обертовий піддон кожен раз, коли користуєшся пічкою. 
  • Щоб запах не застоювався всередині, провітрюй мікрохвильовку. 
  • Виставляй відповідний режим підігріву, щоб продукти не підгоряли і «не тікали».