Чому цибуля щипає очі і як цього уникнути: 7 лайфхаків

Нарізка цибулі-не найприємніше заняття на кухні. У статті розповімо, як перестати плакати під час цього процесу.


 Почему лук щиплет глаза и как этого избежать: 7 лайфхаков

Сльозоточивість викликають ефірні речовини-лакриматори. Ця група хімічних речовин виділяється, коли клітини овоча пошкоджуються під час різання. Вони потрапляють на слизову оболонку, взаємодіють з вологою, виділяючи сірку, і викликають роздратування. А роздратування, в свою чергу, сприяє активному виділенню сліз. Прибрати цей ефект легко-потрібно лише знизити активність лакриматоров (сльозогінних речовин). 

Як це зробити:

Заморожування

Поклади в морозилку цибулину, ніж і обробну дошку на 5-7 хвилин або в холодильник на півгодини. Охолодження знизити виділення сірчаних сполук. Якщо недостатньо часу-потримай коренеплід під струменем холодної води. Також можна нарізати в мисці з водою, лакриматори розчиняться і не дістануться до твоїх очей. 

  • 5 продуктів, які варто замочити перед приготуванням (це покращує не тільки смак)

Прогрівши

Наріж цибулину на великі частини і поклади в окріп буквально на пару хвилин. Потім дістань і продовжувати готувати. Також допомагає уникнути проблем з очима нарізка поруч з киплячою водою, пар буде розсіювати сльозогінний газ. 

Гострий ніж


 Почему лук щиплет глаза и как этого избежать: 7 лайфхаков

Гострий ніж робить більш тонкі надрізи, пошкоджує менше клітин і в повітря виділяється менше ефірних сполук. До того ж сам процес нарізки пройде швидше, що зменшить вплив негативних речовин. 

Окуляри

Той випадок, коли аксесуар для плавання може стати в нагоді на кухні. Окуляри для норлінга щільно прилягають до шкіри і відмінно захищають очі. 

Дерев’яна ложка

Це не науковий метод, а народний. Вважається, що дерево поглине сльозогінний газ, якщо тримати ложку під час нарізки в роті. Це не дуже зручно і неефективно. Ми б не експериментували. 

Стакан води

Оскільки ти вже знаєш, що лакриматори добре розчиняються у воді, радимо поставити поруч склянку, щоб змочувати ніж або обличчя. 

Свічка

Знайди джерело вогню, це може бути газова конфорка або свічка. Головне, щоб до стільниці доходив жар. Тепле повітря допоможе знизити концентрацію шкідливих речовин до того, як вони дійдуть до очей.