Як зберегти гладіолуси до весни: хитрий спосіб

Гладіолуси можна зберігати навіть у звичайній квартирі, але для цього необхідно дотримуватися певних вимог.

Щоб зберегти цибулини до весни, їх потрібно добре просушити. Якщо не підготувати цибулини належним чином, то вони не зможуть пережити зиму.

Рекомендації щодо вибору місця для зберігання

Деякі садівники зберігають цибулини в нижньому відсіку холодильника. Цей спосіб дійсно допоможе зберегти цибулини, але він не підходить для великих обсягів.

Якщо у вас багато цибулин, то вони просто не зможуть поміститися в відсіку холодильника.

Как сохранить гладиолусы до весны: хитрый способ

До недоліку цього способу також відносять наявність високої вологості. В результаті цього вже через місяць цибулини почнуть давати коріння. Фахівці рекомендують шукати найхолодніше місце в квартирі. Зазвичай воно знаходиться біля балконних дверей.

Особливості підготовки до зберігання

Перед тим як відправити цибулини на зберігання, їх необхідно правильно викопати і підготувати. Якщо все зробили правильно, то можна надовго зберегти цибулини. Процес підготовки включає в себе наступні етапи:

1. Цибулини найкраще викопувати в першій половині жовтня.

2. Щоб не заплутатися в подальшому, потрібно збирати цибулини по окремих сортах.

3. Процес підготовки включає в себе сушку, яка проходить в кілька етапів.

4. Спочатку цибулини сушать на відкритому повітрі, а потім в приміщенні.

5. Після цього потрібно позбутися від старих коренів і верхніх лусочок.

6. Перед відправкою на зберігання потрібно переглянути всі цибулини і відбракувати гнилі або пошкоджені бульби, так як вони не зможуть зберегтися до весни.

Досвідчені квітникарі стверджують, що підготовка до зберігання є тривалою. Цей процес займає багато часу, але якщо правильно виконали всі етапи, то можна зберегти бульби до наступної весни. Для зберігання краще скористатися звичайною картонною коробкою, так як її можна знайти практично скрізь.

Зберігання в парафіні

Це один з найнадійніших способів, який допоможе зберегти цибулини в квартирі. Завдяки оболонці вони будуть захищені від висихання. При виборі цього способу потрібно враховувати наступні моменти:

1. В оболонці не повинно бути тріщин. В іншому випадку вона буде пропускати повітря, що призведе до розвитку хвороб.

2. Цибулини потрібно занурювати в парафін, який буде розігрітий до +70 градусів. Якщо парафін буде занадто гарячий, то бульби просто зваряться.

3. Парафінувати необхідно всю цибулину. Щоб не обпекти пальці, можна прив’язати до цибулин нитку.

Потім для зберігання вибирають саме прохолодне місце в квартирі. Попередньо посадковий матеріал укладають в коробки.

Зберігання на лоджії

Зберігання цибулин в коробці на лоджії вважається одним з кращих способів. Регулювати температуру можна шляхом відкриття дверей в квартиру, що дійсно зручно. При сильних морозах на коробки накидають теплу ганчір’я.

Ставити коробки на підлогу не рекомендується, так як цибулини можуть замерзнути. Їх краще помістити на табурет або іншу височину. Щоб знизити вологість повітря, на лоджії потрібно щодня провітрювати приміщення.