Практично у всіх сім’ях обов’язки по вихованню приймає жінка.
Однак це може ускладнити процес формування моделі поведінки хлопчика.
Також ситуація може посилюватися розлученням, під час якого малюк практично не бачить прикладу чоловічої поведінки.
Які недоліки найчастіше допускає мати
“Головне, щоб не виріс таким, як тато”.
Це дуже груба помилка, яку допускають багато жінок. Деякі ставлять під сумнів авторитет батька, інші і зовсім намагаються налаштувати дитину проти батька.
Експерти не рекомендують транслювати свою особисту неприязнь через дитину.
У дорослих можуть бути свої претензії один до одного, але присвячувати в це дітей не можна. Для сина батько є важливою фігурою, тому не варто очорняти чоловіка.
Тримайте свої почуття під контролем, не звинувачуючи батька в будь-яких недоліках. Адже жінки самі одного разу вибрали чоловіків, визнали їх гідними батьківства. Звинувачувати їх після цього в невідповідності з якимись вимогами дивно.
“Та я все через тебе втратила”.
Не варто намагатися пояснити дитині, як вам важко його виховувати, яких благ ви втратили і які можливості упустили. Будь-яка жінка добровільно приймає рішення стати матір’ю, прораховуючи наперед всі можливі мінуси свого становища.
Якщо присвячувати в це дитини, то хлопчик буде пригнічений від почуття провини і безвиході. Чоловікам набагато складніше боротися з негативними почуттями, оскільки їх з дитинства вчать не проявляти свої емоції.
Через такого психологічного тиску з боку матері у хлопчика явно будуть проблеми з відносинами в майбутньому.
“Мамин захисник”
Не варто виховувати хлопчика в якості своєї”опори і захисту”. Функція матері полягає в тому, щоб забезпечити дитині гідне дитинство, яке стане відмінним середовищем для особистого розвитку.
Тому не варто спочатку вселяти дитині, що він повинен стати головним чоловіком для матері.
В результаті у такого чоловіка будуть проблеми у відносинах, оскільки він не зможе “відірватися” від мами.