Що робити, якщо збився синтепон в куртці: 6 способів виправити ситуацію

Помилки догляду можна виправити різними способами. Про найпростіших розповіли в статті.


                                    Что делать, если сбился синтепон в куртке: 6 способов исправить ситуацию

Що таке синтепон і яким він буває

Синтепон дешевий і практичний утеплювач. Його використовують в пуховиках і демісезонних куртках, не розрахованих на сильні морози. Є два види: термоскріпленний і клеєний. Обидва різновиди добре зберігають тепло, але догляд їм потрібен різний. Клеєний наповнювач збивається під час прання, тому очищають верхній шар куртки вологою губкою, змоченою в мильному розчині. Термоскріплений коштує дорожче, але добре переносить прання і не додає клопоту при догляді.

Проте багато синтепонові наповнювачі в пуховиках скочуються в грудки. До цього призводить неправильно обраний режим або невідповідний пральний порошок. Для деяких синтетичних утеплювачів, наприклад, для холлофайбера, допустимо використовувати віджимання в машинці. Синтепон же слід віджимати ручним способом: акуратно згортати в валик і прибирати зайву вологу.  Сушка на плічках призводить до деформації штучних волокон. Вологий матеріал під вагою зсувається вниз, тому краще сушити куртки в горизонтальному положенні.

Що робити, якщо збився синтепон після прання куртки

Якщо наповнювач збивається, то ступінь теплоізоляції зменшується, куртка або пальто втрачають форму і стають марними. Але не варто відразу розлучатися з улюбленою одягом, є різні способи для повернення колишньої форми.

1. Як розпушити синтепон після прання руками

Самий копіткий спосіб-руками. Оглядають виріб і визначають, де зосереджені проблемні ділянки. Розпорюють підкладку і розправляють синтепон. Розгладжений матеріал закріплюють в декількох місцях голкою і ниткою. Потім підкладку пришивають назад. У деяких випадках вдається повернути колишній вигляд без радикальних заходів. Складність в тому, що доведеться смикати синтепон через тканину. Якщо утеплювач сильно деформувався, можна звернутися в швейну майстерню за відновленням.

2. Як розправити синтепон після прання м’ячиками


                                    Что делать, если сбился синтепон в куртке: 6 способов исправить ситуацию

Для додання легкості можна спробувати повторне прання з тенісними або спеціальними вовняними м’ячиками для прання. Досить 3-4 кульок. Для цього завантажують пуховик в барабан разом з м’ячиками. Вибирають режим ручного прання і починають цикл без додавання миючих засобів. Після закінчення дістають, струшують і висушують на горизонтальній поверхні. Якщо залишилися дефекти, акуратно розправляють руками і ще кілька разів струшують під час сушіння.

3. Після прання синтепон збився в грудки: вибивачка для килимів

Вибивачкою для килимів можна розбити не тільки грудки пуху, але і синтепону. Підсушений, але вологий пуховик вішають на плічка, попередньо застебнувши всі гудзики і блискавку. Постукуючими рухами проходять по всій поверхні, приділяючи увагу проблемним ділянками. Діяти потрібно акуратно, щоб не пошкодити тканину. Далі-продовжують сушку в горизонтальному положенні.

4. Як розправити пилососом, якщо в пуховику збився синтепон

Привести в порядок утеплювач можна за допомогою пилососа. Маніпуляції проводять на вологих речах, які не повністю висохли після прання. Куртку кладуть горизонтально, промацують і знаходять проблемні зони. З пилососа знімають насадку і залишають тільки трубку. Для виправлення встановлюється середній режим потужності і рухається шланг від центру до країв. Після цього залишають виріб до повного висихання в горизонтальному положенні. Якщо дефекти виявилися, коли куртка вже висохла, пилососити наповнювач доведеться кілька разів.

5. Як розправити утеплювач праскою

Для розправлення синтепону в куртці знадобиться праска з функцією відпарювання. Перед процесом уточнюють можливість обробки парою на ярлику вироби. Також варто звернути увагу на чистоту підошви праски. Розкладають висушений пуховик на прасувальній дошці. Проблемну ділянку з грудками накривають вологою марлею і пропрасовують на режимі відпарювання. Після цього струшують, вішають на плічка і відправляють в шафу.

6. Як розпушити синтепон феном

Фен допоможе розправити збився синтепон. Потік повітря повинен бути холодним, інакше утеплювач може зіпсуватися. Куртку віджимають рушником, чекають, коли волога перестане капати. Вивертають пуховик навиворіт і продувають кожну клітинку холодним повітрям, приділяючи увагу проблемним ділянкам. Періодично струшують виріб.

Як запобігти цій проблемі

Якщо нічого не допомагає, то можна звернутися в ательє за заміною синтепону. Але проблема з грудками може виникнути в майбутньому.

Як прати синтепонову куртку:

  • Вивернути пуховик навиворіт, застебнути блискавку, покласти в барабан пральної машинки.
  • Закинути разом з одягом гумові або тенісні м’ячики.
  • Вибрати делікатний режим прання з температурою 30 градусів.
  • Для прання пуховиків і курток не можна використовувати сухі пральні порошки. Гранули погано розчиняються і забиваються в синтепон. Ідеально-рідкі миючі засоби для делікатних тканин.
  • Речі з синтетичними утеплювачами перуть окремо від інших речей.
  • Віджимають вручну за допомогою рушника або на оборотах менше 800 в хвилину.
  • Не можна зберігати такі речі у вакуумних пакетах. Найкраще-на плічках в шафі.