Як випрати пуховик в пральній машині і вручну: 6 правил

Без пуховика складно уявити собі зиму. Як і інший одяг, ця куртка має свої особливості догляду. Розповідаємо, як випрати без розлучень і висушити так, щоб пух не збивався в грудочки.


 Как постирать пуховик в стиральной машине и вручную: 6 правил

Як випрати пуховик без розлучень

Білі розводи утворюються в тому випадку, якщо засіб для чищення погано виполіскується з наповнювача і тканини пуховика. 

Є й інші причини:

  • неправильна сушка зимової куртки;
  • знаходження мокрої речі в зім’ятому стані;
  • низька якість наповнювача, яке забарвлює тканину;
  • неправильний вибір миючого засобу;
  • жорстка вода з високим вмістом солей, які осідають на одязі. 

Перш ніж прати пуховик в пральній машинці, необхідно правильно вибрати Очищуючий засіб, звичайний порошок не підійде. 

  • Як правильно прати пальто з різних тканин в домашніх умовах

Як правильно прати пуховик в пральній машинці

Важливо підготувати виріб, дотримати ряд правил і правильно висушити. Поговоримо про кожен пункт детальніше. 

1. Підготовка

Перш ніж завантажити зимову куртку в машинку, потрібно прибрати з кишень все сміття: дрібні крихти, насіння, чеки, папірці. Відстебнути капюшон, хутряні частини, якщо є така можливість. Вивернути пуховик на виворітну сторону, застебнути всі кнопки і замки. Це дозволить зберегти форму виробу і не зашкодить його під час прокрутки барабана пральної машини. 

Якщо на пуховику є плями або засмальцьовані місця, запирай їх господарським милом перед зануренням в барабан. Зазвичай найбільш забруднені місця-комір, манжети, кишені. Якщо мила недостатньо, то використовуй щадний засіб для виведення плям. Спробуй засіб на непомітній ділянці. 

Сліди від тонального крему і косметики можна відтерти міцелярною водою. Від жирних плям допомагає позбутися суміш солі і крохмалю 1:1, потрібно розвести до стану пасти, змочити губкою і змити водою. Який би спосіб ти не вибрала, рухайся від країв до центру, щоб уникнути появи розлучень. Надовго замочувати не рекомендується, якщо в куртці натуральний наповнювач. 

Якщо на пуховику є складні або старі плями, краще не ризикувати і віднести виріб в хімчистку. 

2. Вибір миючого засобу

Використовувати сухий порошок для прання пухових виробів не рекомендується. Кристали не завжди повністю розчиняються у воді, залишаються в наповнювачі і висихають, залишаючи білі розводи. Для прання краще використовувати порошки в рідкій формі або спеціальні шампуні для догляду за пуховиками. Вони добре очищають тканину, не затримуються в наповнювачі і дозволяють пуху рівномірно розподілятися під час сушіння. Використовувати відбілювачі не варто, він може спровокувати линьку. 

3. Завантаження в пральну машинку

Підготовлену куртку акуратно завантажити в барабан пральної машини. Інший одяг складати разом з пуховиком не потрібно. 

Як прати пуховик, щоб пух не збивався

Після того, як виріб буде повністю перебувати всередині, покласти зверху кілька м’ячиків для великого тенісу (для короткої куртки 3-4 штуки, довгою — 5-6 штук). М’ячики забезпечують рівномірний розподіл пуху куртки в процесі прання, полоскання. Попередньо м’ячі потрібно потримати в білизні, щоб вони не злиняли і не зіпсували куртку. Після цього налити Очищуючий засіб в спеціальний розділ лотка. 

4. Вибір режиму і температури

Прати пуховик рекомендується в режимі «Ручна», «делікатна» або «Біопух» при температурі від 30 до 40 градусів. Більш високі температури можуть призвести до пошкодження пуху і пера. Якщо немає зазначених вище режимів, то можна вибрати «Шерсть». Для полоскання підходить програма інтенсивного полоскання. Для віджиму підходить 400-800 оборотів, сушити в машинці не рекомендується. 

5. Сушіння


 Как постирать пуховик в стиральной машине и вручную: 6 правил

Правильна сушка дозволить рівномірно розподілити наповнювач, запобіжить появі білих розлучень. 

Ось кілька порад:

  • Після закінчення програми прання вийняти куртку з барабана машинки. Злегка струсити, щоб розім’яти грудочки з наповнювача. 
  • Повісити пуховик на плічка, залишити до повного висихання на відкритому повітрі або в кімнаті з хорошою вентиляцією.
  • Періодично струшувати куртку і розправляти грудочки руками. 

Прискорити процес сушіння можна за допомогою пилососа, проводячи шлангом по внутрішній частині. Робити це потрібно на низьких оборотах. Також допомагає висушити виріб вентилятор з обертовою головкою. Але встановлюють його на відстані не менше метра. 

Щоб пух не збивався і не з’являлися білі розводи, що не суші виріб феном, на батареї і не залишай під прямими сонячними променями. Наповнювач від занадто прискореної сушки зваляється і застигне, розбити і розправити руками не вийде. Перо стає ламким, і куртка втрачає свої теплоізоляційні функції. 

Категорично забороняється надягати недосушену річ. Так ти не тільки ризикуєш застудитися, але і створиш комфортні умови для появи цвілі в наповнювачі. 

6. Як випрати пуховик вручну, щоб не зіпсувати

Зимову куртку можна прати вручну, але і тут потрібна обережність. Набери в тазик або ванну теплої води температурою 30-40 градусів. Розчини у воді миючий засіб, дозування можна подивитися на упаковці. Замочи пуховик на 15-30 хвилин. Акуратно запирай за допомогою м’якої щітки або губки. Не варто терти частини виробу одна об одну, як при звичайному пранні. Після цього злегка відіжми, прополощи кілька разів до тих пір, поки вода не стане прозорою. Не скручуй, інакше виріб деформується. Суші таким же чином, як після прання в машинці.  

Як позбутися від білих розлучень

Якщо розлучення все ж з’явилися на тканині, не переймайся. 

Допоможуть ці кошти: 

  • Перекис водню 3% – нанеси на проблемні ділянки, але використовуй на білих або світлих пуховиках. 
  • Оцтова есенція 70% – змішай в рівних пропорціях з водою, змочи тканину до повного зникнення.
  • Нашатирний спирт-змішай нашатир з миючим засобом, нанеси на розводи і змий чистою водою. 
  • Засіб для миття посуду — нанеси невелику кількість на губку, спінь і протри плями, прибери піну теплою водою. 
  • Мильний розчин-оброби проблемні зони, протри губкою, змоченою в теплій воді.