Звідки беруться діти: пояснюємо дитині простою мовою

Розмова з батьками для дітей до підліткового віку є важливою частиною і виховання, і психологічного дозрівання.

І питання: “Мама, звідки я взявся?”, “Мама, а як я у вас з’явилася?”- одні з обов’язкових в дитячій програмі пізнавання світу.

Розповідає Олеся Тищенко, гештальт-практик по роботі з парами, малими групами і командами.

Насамперед запитайте дитину, чому він цікавиться, звідки виникло питання. Часто це питання дає розуміння, як діяти далі. Щоб не вийшло, як в анекдоті про Вовочку, який запитав у тата про аборт. Після того як тато все докладно розповів і запитав, чому син цікавиться цією темою, Вовочка відповів, що почув по радіо пісню: «а хвилі і стогнуть, і плачуть, і б’ються об борт корабля…».

Откуда берутся дети: объясняем ребенку простым языком

Не треба зайвого святенництва у вигляді казки про лелек і капусту. Але і максимальна відкритість і прямота теж ні до чого.
У віці 3-7 років дитині не потрібні фізіологічні деталі – вони йому незрозумілі. І історії з серії “ми з татом дуже любимо один одного і від цієї любові у нас з’явився(лась) ти” цілком задовольняють дитячу цікавість.

Якщо малюк постарше,» Загальна ” історія його цікавість, швидше за все, не задовольнить. Якщо питання продовжаться, скажіть прямо:»тебе мама народила”. Як правило, таке формулювання є достатньою для більшості малюків.

Якщо ж ваша дитина дуже допитливий і цікавиться процесом потрапляння в мамин живіт, можна піти від прямої відповіді фразою, що поява людини – це велике диво (і тут ви жодного разу не лукавите), і зведіть розмову на те, як ви раді, що це диво зараз сидить у вас на колінах і задає розумні питання. Обійміть, поцілуйте, Скажіть, як ви його/її любите. І малюк радісний і задоволений побіжить у своїх справах. Або переключиться на іншу цікаву для його тему, позбавивши вас від повідомлення біологічних подробиць.

З дітьми старше 10-ти років вже можна акуратно говорити про місячні і полюції, про те, чому хлопчики і дівчатка різні. Старше 12 – ти-про бажання і мастурбації.

Взагалі, тема статевих відносин не повинна бути табуйована в сім’ї. Але без перегинів. Інформацію краще подавати поступово, відповідно до віку і сприйняттям дитини.