6 популярних кімнатних рослин, що становлять небезпеку для домашніх тварин

Кімнатні рослини здатні оживити будь-який інтер’єр, додавши в нього фарб і затишку, що особливо важливо взимку, коли за вікном одні облетіли Дерева на тлі сірого неба і заметів.

Однак справа не тільки в естетиці. Багатьом напевно відомо про користь рослин в будинку. Вони покращують якість повітря в приміщенні і піднімають настрій.

Потрібно врахувати лише одну обставину: деякі поширені сорти, які можна купити в будь-якому профільному магазині, зовсім не підходять людям з тваринами.

Експерти розповіли, що це за Рослини і чим вони небезпечні для братів наших менших.

6 популярных комнатных растений, представляющих опасность для домашних животных

Алое Віра

Алое вера славиться своїм благотворним впливом на організм людини. Воно відмінно заспокоює роздратовану шкіру, сприяє загоєнню ран і знімає різного роду запалення. Однак рослина може завдати серйозної шкоди здоров’ю кішки або собаки.

За рахунок вмісту глікозидів антрахінону, що володіють послаблюючу дію, алое широко використовується для лікування у людей розладів травлення, але ті ж самі сполуки, потрапивши в організм домашнього вихованця, викликають у нього блювоту і діарею.

Інші клінічні ознаки інтоксикації включають апатію, виснаження, зміна кольору сечі і в рідкісних випадках судоми.

Філодендрон

Філодендрони набули широкого поширення завдяки тому, що їм не потрібне пряме сонячне світло. Однак фахівці попереджають, що в них міститься дуже специфічна форма нерозчинної солі оксалату кальцію, яка викликає роздратування в роті собаки або кішки.

Крім того, після контакту домашнього улюбленця з рослиною ймовірно прояв таких симптомів, як надмірне слинотеча, зниження апетиту і блювота.

Англійський плющ

Всім відомо, що від зіткнення з отруйним плющем шкіра людини покривається хворобливими пухирями і свербить. Щось подібне відбувається і з братами нашими меншими, яким не пощастило «познайомитися» з зовсім іншою рослиною зі схожою назвою – плющем англійським.

Наприклад, у собак він може викликати висип, а при вживанні всередину привести до проблем з диханням або навіть паралічу. Ще симптомами отруєння у тварин є блювота, підвищене слиновиділення і діарея.

Сагова пальма (цикас)

Тропічні красуні сагові Пальми, часто використовувані в дизайні інтер’єрів як бонсай, представляють серйозну загрозу для домашніх тварин. Ветеринари не дарма називають рослину смертельно небезпечним: в ньому міститься активний токсин ціказін, що викликає важку печінкову недостатність у собак.

Перші ознаки отруєння-сильне слинотеча, відсутність апетиту, блювота і діарея – можуть проявитися вже через 15 хвилин після заковтування частин Пальми, тоді як протягом наступних 2-3 днів спостерігаються більш серйозні симптоми.

Тварина стає млявим, нічого не їсть, в його животі накопичується рідина, а стілець зовні нагадує дьоготь. Навіть при агресивному лікуванні виживаність становить близько 50%, тому при найменшій підозрі, що вихованець наївся саговой Пальми, необхідно негайно везти його до ветеринара.

Лілія

Лілії вкрай отруйні, особливо для кішок, які можуть захворіти, з’ївши будь-яку частину рослини або навіть випивши води з вази. Інша проблема полягає в тому, що при попаданні пилку на шерсть тварина неодмінно почне вилизувати себе, що також призведе до інтоксикації.

Млявість, надмірна спрага, сечовипускання, блювота свідчать про те, що кішка «взаємодіяла» з Лілією. Виникають ці симптоми через відмову нирок. Господарям потрібно без зволікання доставити домашню улюбленицю в кабінет ветеринара, інакше вона помре.

Грошове дерево (толстянка)

У порівнянні з іншими рослинами в списку грошове дерево не так небезпечно. Проте, у тварини, наковтався листя товстянки, може спостерігатися легке шлунково-кишковий розлад, рідше – млявість і спотикається ХОДА.

Як правило, ці симптоми виражені слабо і не потребують лікування. Ветеринарна допомога показана тільки в тому випадку, якщо стан вихованця не поліпшується.