Привести чотириногого друга в порядок після довгого перебування на природі – першорядне завдання доброго господаря.
Що необхідно зробити, щоб тварина відчувала себе добре в міській квартирі після того, як деякий період часу побувало на дачі?
Експерти поділилися рекомендаціями.
Знову вдома
Різка зміна обстановки може негативно відбитися на поведінці вихованця. Найсильніше нервують кішки: забиваються в кут, оголошують голодування, мітять територію.
Собаки, як правило, поводяться спокійніше, але теж можуть хуліганити, наприклад гризти меблі або тапочки.
Привести тварину до тями допоможуть заспокійливі препарати на травах (продаються в зоомагазині) і ваше підвищену увагу.
Геть глистів!
Гуляючи вільно по полях і лісах, ваш чотириногий друг може приїхати додому з глистами. Щоб убезпечити і вихованця, і себе, відразу після повернення з відпочинку проведіть профілактичне лікування.
Допоможуть препарати-антигельмінтики, які продаються у вигляді таблеток, суспензій і крапель. Давайте їх вихованцеві, строго дотримуючись інструкції по застосуванню тих чи інших ліків.
А якщо блохи?
Помітили, що тварина постійно свербить? Швидше за все, у нього завелися блохи. Для початку гарненько скупайте вихованця зі спеціальним протиблошиним шампунем. Підійде і дігтярне мило.
Нанесіть засіб на 7 хвилин, потім змийте великою кількістю води і гарненько вичешіть собаку або кота.
Блохи дуже стрибучі і можуть запросто оселитися у вашому домі. Тому ретельно пройдіться пилососом по всій квартирі, приділивши особливу увагу тим місцям, де зазвичай воліє лежати ваш улюбленець.
Навести красу
Після водних процедур волохатого вихованця розчешіть, видаліть ковтуни. Потім приділіть увагу гігієні. Підстрижіть кігті, протріть очі вологим ватним диском.
Обов’язково почистіть вуха, використовуючи перекис водню, неміцний зелений чай або спеціальний засіб: серветки, лосьйон, пудра продаються в зоомагазині.
Після неприємної процедури обов’язково дайте вихованцеві ласощі, щоб у нього не виникав страх і дискомфорт при кожній наступній гігієнічної маніпуляції.
Допомога ветеринара
При появі тривожних симптомів (чхання, запалення в порожнині рота, висока температура, пронос, блювота та ін.) терміново зверніться до ветеринара. Тільки грамотний фахівець може визначити причину неприємних симптомів і призначити правильне лікування.
Любіть і бережіть своїх чотириногих друзів!