Чистка та дезінфекція кухонних столів і стільниць

Чистка и дезинфекция кухонных столов и столешниц

Чистота кухонних столів має на увазі не тільки акуратний вигляд, але і захист від шкідливих мікробів. Дізнайтеся, як дезінфікувати стільниці на кухні.

Утримуючи Кухонні столи чистими, ви досягаєте двох цілей: по-перше, кухня виглядає привабливіше, а по-друге, ви ставите препону бактеріям в місці приготування їжі.

Кухонні столи, тобто їх покриття, пройшли довгий шлях; зараз найчастіше для цього застосовується мінерально-акриловий композит, часто зустрічаються також мармур, граніт і штучний камінь. Перед тим як чистити такі стільниці, краще звіритися з фірмовою інструкцією.

Загальний догляд за кухонною стільницею.

Насамперед, приберіть стоять на стільниці предмети і змахніть крихти і пил м’якою щіткою або ручним пилососом. Після цього, намочіть двосторонню губку теплою водою з додаванням засобу для миття посуду і пройдіться її м’якою стороною по стільниці, не забувши і про облицювання стіни за нею. Через кілька хвилин, коли бруд розм’якшиться, витріть її жорсткою стороною губки. Обполосніть теплою водою і насухо протріть чистим, не залишає волокон рушником.

При сильних забрудненнях рекомендуємо використовувати спеціальний засіб для чищення, наприклад спрей Cif для кухні. Обприскайте ним стільницю, залиште на 2-3 хвилини, витріть бруд губкою, обполосніть стільницю водою і насухо витріть. Крем Cif також підійде для цієї мети.

Шаруваті пластики не люблять, коли їх скребуть. Відразу ж видаляйте калюжі губкою, потім протирайте поверхню ганчіркою, змоченою в мильному розчині, або універсальним миючим засобом, наприклад продукцією марки Glorix, яка видалить навіть стійкі забруднення і не зашкодить поверхню.

Пам’ятайте, чим старше шарувате покриття, тим акуратніше треба з ним поводитися. З віком з’являються відколи, подряпини, втрачається глянець.

Кам’яні стільниці, як правило, мармурові або гранітні, стають все більш популярними. Всупереч поширеній думці, вони дуже чутливі до зовнішніх впливів. Кислота роз’їдає мармур, а будь-який жир міцно пристає до граніту. Ні в якому разі не чистіть камінь абразивами! Протріть його декількома краплями простий або антибактеріальної посудомийної рідини на вологій губці, а після обполосніть чистою водою і насухо її витріть м’якою ганчіркою.

Кілька порад по догляду за стільницями:

Якомога швидше промокайте калюжі паперовими рушниками. Потім замийте забруднене місце теплою водою з милом, кілька разів обполосніть і насухо витріть м’якою ганчіркою.

Щоб не подряпати поверхню, підкладайте під посуд килимки, серветки та підставки. Не ставте на мармур нічого гарячого: нагрівання його пошкоджує.

Кам’яні стільниці іноді просочують фірмовим герметиком. Переконайтеся, що там, де ви готуєте їжу, вона нетоксична. Хороший захист від води для таких місць — салатне масло, воно нешкідливо.

Штучний камінь зазвичай схожий на граніт, але не вимагає герметика. Мийте його милом з водою або універсальним миючим засобом, таким як продукти марки CIF або Glorix для кухні.