Як очистити кухонні рушники та губки: використання безпечних матеріалів для прибирання

Как очистить кухонные полотенца и губки: использование безопасных материалов для уборки

Навіть приладдя для прибирання потрібно час від часу чистити! Натисніть тут, щоб дізнатися про способи догляду за губками та ганчірками для чищення.

Чистота і гігієна приладдя для прибирання так само важлива, як і будь-який інший вид прибирання по дому-в кінці кінців, блюдо або поверхня будуть настільки ж чистими, наскільки чисті рушники і ганчірочки, якими ви їх протираєте! Будь-то серветка з мікрофібри або звичайна губка, їх потрібно регулярно промивати і дезінфікувати. Ось кілька способів, завдяки яким інвентар для прибирання не стане магнітом для мікробів!

Посудн ті рушники потрібно прати регулярно, використовуючи для цього звичайний пральний порошок. Не забудьте прочитати посібники з догляду за тканиною, а також інструкції на етикетках засобів для чищення, перш ніж приступати до миття.

Серветки або губки**: що безпечніше?**

У кожної людини свої погляди на вибір матеріалів для прибирання. Деякі вважають за краще губки для миття посуду, а інші завжди протирають кухонні поверхні текстильними серветками.

З точки зору чистоти, великої різниці між губкою і ганчіркою немає – обидві можуть стати розсадниками мікробів, якщо їх не чистити регулярно. За даними досліджень Національного Наукового Фонду Америки в 2012 р., в 86% протестованих ганчірок і губок для прибирання була виявлена цвіль, а 77% містили бактерії. Читайте далі, щоб дізнатися, як підтримувати ці засоби для прибирання в чистоті.

Як зберігати ганчірки для прибирання чистими?

Ганчірки для прибирання потрібно добре промивати і просушувати, розклавши після кожного використання, так як волога поверхня зливається сприятливим середовищем для поширення мікробів. Також ви можете скористатися антибактеріальними засобами для прибирання, що усувають мікроби.

Кращий спосіб убезпечити ганчірочки для прибирання – це регулярне миття в пральній машині, використовуючи гарячу воду. Ви можете попередньо замочити брудні ганчірки у відрі, додавши пару ковпачків побутового відбілювача, але перед пранням у машині їх потрібно добре промити. Потім повісьте їх сушитися. Цей спосіб також підійде для кухонних рушників і для серветок з мікрофібри.

Як чистити губки для прибирання?

Найкраще чистити губки кілька разів на тиждень. В іншому випадку, на них швидко з’являться бактерії, не кажучи вже про неприємний запах. Ось кілька ефективних способів їх очищення:

 1. Ви можете випрати губку для миття посуду в посудомийці-гаряча вода вб’є всі мікроби

 2. Також ви можете промити губки в раковині з дуже гарячою водою і антибактеріальними компонентами: потріть її руками, а потім сполосніть. Можна замочити губки для прибирання в розчині хлорного засобу (одна столова ложка відбілювача на 4,5 літра гарячої води) і залишити замочуватися протягом години, потім промити. Незалежно від того, використовуєте ви відбілювач чи інші засоби для чищення, завжди уважно читайте інструкції на етикетках.

 3. Також можна покласти вологу губку в мікрохвильову піч і залишити на сильному підігріві на дві хвилини. Переконайтеся, що на губці немає ніяких металевих фрагментів – якщо вона буде недостатньо вологою, то може навіть спалахнути. Будьте обережні, дістаючи губку з печі, так як вона буде дуже гарячою! Цей спосіб швидкий і ефективний.

Загальні поради щодо утримання приладдя для прибирання в чистоті

 • Якщо ви не використовуєте серветки та ганчірки для чищення весь час, зберігайте їх у пластиковому контейнері з кришкою, щоб уникнути неприємних запахів на кухні.

 • Вам не подобається запах відбілювача або миючого засобу? Кілька крапель оцту на губці нейтралізують його.

 • Щітки для посуду, як правило, вважаються самим гігієнічним варіантом, так як їх легше промити і вони швидше висихають. Але їх також варто дезінфікувати, замочуючи в слабкому розчині відбілювача. При використанні відбілювача, не забувайте уважно читати інструкції на етикетках і надягати гумові рукавички.

 • Якщо ви використовуєте серветки з мікрофібри, добре промивайте їх після кожного застосування.

 •  Головне, що потрібно пам’ятати, це те, що всі губки і ганчірочки для прибирання слід гарненько вичавлювати і висушувати, повністю розправивши. Не давайте мікробам жодної можливості сховатися у вологих складках!

 • Ви можете зробити мокру губку чистою в момент, скориставшись мікрохвильовою піччю.

 • Щоб утримувати особливо брудні губки та ганчірки в чистоті, використовуйте надійний відбілювач, такий як Domestos, але не забудьте прочитати інструкції на етикетках та надіти гумові рукавички.

 • Ретельно вичавлюйте воду з приладдя для прибирання і залишайте їх сушитися після прибирання.