6 помилок, які багато хто допускає при пранні пуховиків і курток

Уникай цих помилок-і верхній одяг буде як новенька.


 6 ошибок, которые многие допускают при стирке пуховиков и курток

Пуховик-це куртка або пальто з утеплювачем з пір’я і пуху водоплавних птахів. Натуральний наповнювач вимагає особливого підходу під час прання. 

Отже, помилки:

Прати звичайним порошком

Для очищення пуховиків не підходять звичайні порошки. Використовуй рідкі засоби. А краще-купи спеціальний засіб, який буде захищати перо від пошкоджень і не дозволить звалятися. Для курток з синтетичним наповнювачем підходять звичайні гелі або капсули, вони добре вимиваються з синтепону.  

Ігнорувати рекомендації на ярличку

На етикетці вказано, з чого зроблена куртка або пальто. Для верхнього покриття частіше використовують синтетику (вона міцніше) — поліестер, Поліамід, нейлон, екошкіра. Наповнювачі можуть бути синтетичними — синтепон, холлофайбер або натуральними — пух, перо. З останніми потрібно поводитися дбайливо і ні в якому разі не замочувати. На ярлику виробник вказує, який температурний режим використовувати, чи можна віджимати і інші корисні відомості, які допоможуть зберегти привабливий зовнішній вигляд виробу. 

Не видаляти плями

Перед пранням потрібно видалити плями і бруд. Самі засмальцьовані місця-це комір, рукава і кишені. Перед тим як відправити куртку в машинку-автомат, намиль забруднені ділянки господарським милом і акуратно потри щіткою або руками. Якщо в’їдаються плями не вдається видалити самостійно, доведеться віддати пуховик в хімчистку. Це обійдеться дешевше, ніж купувати нову річ. 

Не застібати гудзики і блискавку

Застебни кишені, блискавку і відстебніть капюшон, якщо це можливо. Виріб не деформується, тому що нічого не буде бовтатися. Якщо цього не зробити, будуть помітні вади. А повернути в первісний вигляд буде складно, верхній одяг погано піддається прасуванню. До того ж розстебнута блискавка може пошкодити тканину і деталі машинки. 

Вибрати одне полоскання


 6 ошибок, которые многие допускают при стирке пуховиков и курток

Стандартний режим в машинці-автомат передбачає одне полоскання, але для пуховика це недостатньо. Якщо засіб для чищення не вимиється з наповнювача, на тканині можуть залишитися білі розводи, і куртку доведеться прати ще раз. Щоб цього не сталося, запусти додаткове полоскання, але зменши кількість оборотів до 400 оборотів. Потім переконайся, що виріб не піниться. 

Прати разом з іншим одягом  

Пуховики рекомендується прати окремо, щоб наповнювач не злежувався, а порошок добре вимивався. Легкі куртки з синтетичним утеплювачем теж не рекомендується завантажувати з іншим одягом. Справа в тому, що бруд, мікроби і бактерії можуть «переповзти» на домашній одяг і речі, які ми носимо на голе тіло.