У цих відносин немає майбутнього. Психолог про важливе

Відносини можна порівняти з живим організмом.

Вони не стоять на місці, і для повноцінного функціонування повинні розвиватися.

При цьому якщо розвиток зупиняється, то настає момент, коли один або обидва партнери замислюються про те, щоб розірвати відносини. 

Детальніше розповість Едуард Лобастов-сімейний психолог, психотерапевт і тренер НЛП.

У этих отношений нет будущего. Психолог о важном

Коли ми щодня спілкуємося з людиною, у нас «замилюється око» і ми можемо не бачити тих змін, які відбулися з людиною. Деякі просто не хочуть їх помічати і живуть минулими надіями.  

Це той самий момент, коли кинути і відпустити людину шкода, адже стільки було планів на ці відносини, які так добре, здавалося б, починалися.

Але як же визначити, що відносини, можливо, варто завершити? Ось 5 моментів, до яких можна придивитися:

1. Ви постійно напружені у відносинах

Ви не знаєте, що станеться завтра і яку неприємну штуку викине вам партнер. Він може прийти з роботи і зірватися на вас, просто тому що не задався робочий день. А може закотити сцену ревнощів, тому що ви сидите в телефоні. 
 
І для вас кожен новий день як випробування. Ви завжди ретельно підбираєте слова, щоб не викликати негативної реакції у чоловіка. 

2. У вас не виходить розслабитися поруч з чоловіком

Поруч з партнером має бути комфортно. Саме тому варто звертати увагу на сигнали свого тіла. Якщо ви постійно відчуваєте тривогу і незручність поруч з ним, треба задуматися, з яких причин це відбувається.

У кожного з нас бували моменти, коли на вигляд людина здається досить непоганим, але чомусь поруч з ним вам некомфортно, і час тягнеться дуже повільно. Обов’язково задумайтеся про причини.

3. У вас різні цілі у відносинах 

Якщо ви хочете заміж і міцну сім’ю з дітьми, а партнер стверджує, що не збирається кликати вас заміж або що ви повинні це заслужити, зверніть на це увагу. 

Також варто задуматися, якщо чоловік каже, що не хоче дітей і його цілком влаштовує той факт, що ви співмешканці, а він планує бути холостяком. Навряд чи ви зможете змінити його думку. 

4. Порушення особистих кордонів

Якщо партнер може вирвати у вас телефон і подивитися, з ким ви спілкуєтеся, приїхати посеред ночі, розбудити вас, тому що йому хочеться з вами покататися – це не про романтику, це історія про порушення особистих кордонів. 

Далі буде тільки гірше, адже все починається з дрібниць. Є чимало історій, коли все починалося саме під приводом романтики, а закінчувалося фізичним насильством. 

5. Не хоче проводити час разом

Якщо ви плануєте спільне дозвілля, а чоловік каже, що він зайнятий саме в цей вечір, або ви домовилися піти в кіно, а партнер, знаючи про це, «раптово» затримався на роботі, відзначайте у себе в голові дані дрібниці. 

Зверніть увагу, якщо щовечора чоловік йде до друзів, а на вихідні їде до бабусі в село лагодити паркан. Він і правда так зайнятий або просто у нього немає бажання бути поруч з вами? 

Поруч зі своїм партнером ми проводимо величезну кількість часу. І гармонійні відносини-це коли є спільні цілі, коли ви відчуваєте себе легко і комфортно поруч.

Адже відносини повинні бути “рятувальним колом «від рутинної суєти, а не»гирею на нозі потопаючого”.