Як часто потрібно мити ванну?

Как часто нужно мыть ванну?

З процесом чищення ванни стикається кожна господиня. Прибирання повинна здійснюватися регулярно, щоб уникнути розмноження на поверхні хвороботворних бактерій. Як часто потрібно мити ванну, і які засоби використовувати, розкажуть експерти .

Чому ванна швидко забруднюється?

Надмірна жорсткість води-основна причина появи білястих патьоків на поверхні ванни. Жорсткою водопровідну воду роблять містяться в ній солі кальцію і магнію. Вони, осідаючи на емалі і висихаючи, утворюють вапняний наліт. При нерегулярної чищенні позбутися від нього буде досить складно.

Ще одна причина-прибирання з використанням невідповідних або неефективних засобів для чищення. Абразивні частинки, включені до складу, руйнують верхній шар ванни. Поступово на поверхні з’являється безліч мікроподряпин і потертостей. Бруд і мікроби будуть з легкістю проникати в подряпини, а, значить, ванна буде швидше забруднюватися. Чистка грубими щітками або губками теж призведе до пошкодження емалі.

Як часто треба мити ванну?

З якою періодичністю треба чистити ванну? Запорука кришталевої чистоти-регулярне прибирання. Проводити її потрібно не раз в тиждень і навіть не 2-3. Приділяти миттю необхідно пару хвилин, але обов’язково щодня. Краще, коли чистка здійснюється після кожного використання ванни, але якщо такої можливості немає, то 1 разу на день буде достатньо.

Ретельно моєму поверхню м’якою ганчіркою. Добре, якщо засіб буде у вигляді гелю, спрею або будь-якої рідини. З поставленим завданням добре впорається спрей для ванни Cif “Сила природи”. Ми залишаємо його на пару секунд на поверхні, а потім видаляємо залишки забруднень вологою ганчіркою з мікрофібри.

Генеральне прибирання потрібно проводити пару раз на місяць. Під нею розуміється очищення всіх прилеглих до ванни поверхонь (плитка, шторка). Не забуваємо про Змішувач, лійку, шар герметика по периметру ванни, міжплиточні шви.

Які засоби вибрати, і як їх правильно використовувати?

Як з’ясувалося, чистота ванни залежить не тільки від частоти прибирання, але і від миючого засобу.

Для початку можна спробувати наступні народні рецепти:

  • Суміш соди і лимонного соку. Компоненти беруться в такому співвідношенні, щоб в результаті вийшла кашкоподібна маса. При цьому бура повинна повністю розчинитися в соку. Готову кашку нанести на забруднення, залишити до повного висихання, а потім змити. Такий спосіб допоможе впоратися з плямами іржі.

  • Лимонна кислота. Вибираючи її, варто врахувати, що для різного типу ванн методи застосування дещо відрізняються. Так для чавунних і металевих розчиняємо в склянці теплої води 1,5-2 ст.л. кислоти, наносимо на забруднення, залишаємо на 10-15 хвилин. Потім трьом м’якою ганчіркою і обполіскувати водою.

Для» примхливих ” акрилових поверхонь алгоритм дії трохи інший. Наповнюємо ванну теплою водою, розчиняємо 1,5 ст.л. лимонної кислоти. Злити воду потрібно через 10-12 годин, і ретельно змити залишки кошти.

  • Харчова сода. Розчиняємо пару столових ложок соди в склянці гарячої води, обробляємо проблемні ділянки. При необхідності повторюємо процедуру. Можна залишити засіб на 10-15 хвилин.

  • Суміш перекису водню і нашатирного спирту. Пропорції беруться 1: 2. Протираємо забруднення ганчіркою, змоченою в суміші. Краще відразу не обполіскувати поверхню, а залишити на ній засіб на 15-20 хвилин.

  • Господарське мило з кальцинованою содою. Компоненти беруться приблизно в рівних пропорціях. Мило натираємо на тертці, перемішуємо з содою і заливаємо невеликою кількістю води. Акуратно проходимся по брудних ділянках, витримуємо на поверхні 40-60 хвилин, змиваємо теплою водою.

  • Оцет 9%. Його можна застосовувати в нерозбавленому вигляді як для чавунних, так і для акрилових ванн.

При всьому різноманітті народних методів, вони не можуть похвалитися стовідсотковою ефективністю. Тому краще віддати перевагу найбільш дієвим професійним засобам. Наприклад, відмінно підійде універсальний чистячий крем CIF MAX ефект. М’яка активна крем-формула допоможе позбутися навіть від застарілих вапняних відкладень і іржі. Делікатні мікрогранули дбайливо очистять поверхню, а дезінфікуючі компоненти вб’ють мікроби і бактерії.

Важливе зауваження, яке варто врахувати при виборі професійної хімії — відсутність в складі великих абразивних включень. Кращі гелі -, кремоподібні засоби, а також спреї. Моєму ванну виключно м’якими ганчірками і губками. Потім добре змиваємо теплою і холодною водою, після поліруємо насухо.

Як виявилося, утримувати ванну в чистоті не така вже важка задача. Пара хвилин щодня, і ви забудете про вапняному і іржавому нальоті. Головне-підібрати правильне засіб для чищення, і тоді ванна буде радувати кришталевої білизною.