Настав час почистити духовку? Який миючий засіб краще використовувати і який спосіб чищення вибрати? Тут ви знайдете корисні поради по догляду за духовкою!
Кухню, а значить і духовку, важливо утримувати в чистоті і порядку. Будь – то патьоки плавленого сиру або пролитий соус, чистка духовки-завдання не з легких, так що багатьом з нас властиво відкладати її на потім. Так, миття духовки вимагає деяких зусиль, але правильний підхід до справи значно полегшить роботу. Дотримуйтесь цих простих порад, щоб прибирання кухні було швидким, ефективним та безпечним!
Використання засобів, спеціально призначених для боротьби c в’їдаються жиром і пригоріла їжею, наприклад, CIF Чистячий крем, допоможе вам впоратися з чищенням духовки легко і швидко.
Які засоби для чищення духовки слід використовувати?
У той час як знімні частини духовки, наприклад полиці, можна чистити звичайним засобом для миття посуду в теплій воді, чистка самої духовки вимагає спеціалізованих засобів:
Спеціалізовані засоби для чищення духовки широко доступні в магазинах. Вони містять інгредієнти, призначені для боротьби з в’ївся жиром і залишками пригоріла їжі і допомагають впорається з засохлими плямами.
Вибираючи засоби для чищення духовки, віддайте перевагу спреям, оскільки вони більш функціональні та прості у використанні.
Густі або пінисті засоби, наприклад спектр засобів Cif, також відмінно впораються з поставленим завданням, ефективно впливаючи на плями на вертикальних поверхнях, а не стікаючи на дно духовки.
Не варто залишати без уваги і натуральні альтернативи комерційним засобам – наприклад продукти, що містять масло цитрусових, які ефективно справляються з жирними плямами.
Які натуральні інгредієнти можна використовувати для чищення духовки?
Якщо ви віддаєте перевагу використовувати натуральні засоби для чищення домашнього приготування, ось деякі інгредієнти, які відмінно впораються із завданням і напевно вже є у вас на кухні:
Змішайте дистильований оцет з харчовою содою в пропорції 1:2
Додайте в розчин краплю мила для посуду і стільки води, щоб вийшла густа паста
Використовуйте отриману суміш так само, як комерційні засоби для чищення
Запах оцту поступово вивітриться, але якщо ви вважаєте його занадто різким, просто додайте в розчин кілька крапель ароматичних масел, наприклад з запахом цитрусових або лаванди.
Що ще необхідно для чищення духовки?
Перш ніж приступити до чищення, переконайтеся, що все необхідне є у вас під рукою. Ці речі зроблять вашу роботу не тільки легшою, але й безпечнішою. Вам знадобляться:
Гумові рукавички, які захистять вашу шкіру від шкідливих хімічних речовин під час використання комерційних засобів для чищення та допоможуть не забруднити руки під час чищення натуральними продуктами.
Ложка або тупе лезо знадобляться для того, щоб відскоблити великі шматки бруду і пригоріла їжі. Це підвищить ефективність впливу чистячих засобів і зробить подальшу чистку простіше і швидше.
Паперові рушники, а також старі газети і шматки тканини рекомендується постелити на підлогу, щоб патьоки і бризки не забруднили статеве покриття.
Пензлик або зубна щітка знадобляться для нанесення пастоподібних чистячих засобів домашнього приготування. Навіть якщо ви використовуєте Комерційний спрей, щітка і пензлик допоможуть рівномірно нанести засіб для чищення на важкодоступні ділянки поверхні.
Металева мочалка або щітка з щетиною середньої жорсткості допоможуть видалити бруд, не пошкодивши поверхню.
Серветка з мікрофібри відмінно впорається з видаленням бруду і залишків миючого засобу, не залишивши волокна на поверхні.
Способи чищення духовки:
Ось найбільш прості методи чищення духовки:
Чистка полиць. Якщо у вашій духовці є знімні полиці, їх слід мити окремо, зануривши в теплу воду з додаванням засобу для миття посуду, потім сполоснути і висушити.
Видалення залишків їжі. Відскобліть великі шматки пригорілої їжі, щоб підвищити ефективність миючого засобу при подальшій чищенні.
Нанесіть засіб для чищення на внутрішні поверхні духовки. Рівномірно розподіліть миючий засіб по стінках, дну і дверцятах, уникаючи попадання на дверні ущільнення і нагрівальні елементи, використовуючи кисть або щітку на важкодоступних ділянках поверхні. Обов’язково дотримуйтесь інструкцій на етикетці вибраного вами миючого засобу.
Дайте засобу для чищення діяти. Закрийте дверцята духовки і залиште очищувач приблизно на 30 хвилин – олії та хімікати розчинять застарілі плями, щоб їх було легко видалити.
Потерти. Використовуючи щітку з щетиною середньої жорсткості, ретельно почистіть поверхню духовки, приділяючи особливу увагу проблемним зонам, наприклад внутрішній стороні дверцят і дну печі.
Протерти. Позбавтеся від залишків розчину вологою ганчіркою, прополоскавши її 2-3 рази в процесі чищення, щоб видалити, а не розмазати бруд.
Щоденний догляд за духовкою:
Існує ще кілька нескладних щоденних процедур, які допоможуть запобігти накопиченню бруду і жиру в духовці і зроблять подальшу чистку значно простіше. По можливості, видаліть залишки прокидається і пролитої їжі незабаром після готування, дочекавшись, коли духовка охолоне, але не давши плям засохнути. Також рекомендується регулярно виймати і чистити знімні полки хоча б раз на тиждень.
Здоров’я та безпека: поради щодо чищення духовки:
Незалежно від того, чи використовуєте ви куплені в магазині засоби для чищення, що містять хімікати, чи віддаєте перевагу природним альтернативам домашнього приготування, ось кілька правил безпеки, про які не слід забувати до, під час та після чищення духовки:
Відкрийте вікна. Ретельне провітрювання необхідно при роботі з хімікатами. Переконайтеся, що ваш робочий простір добре провітрюється і знаходиться поза зоною досяжності дітей.
Одягніть захисний одяг. Беручись за чистку духовки, не забудьте подбати про свої руки, надівши гумові рукавички (одноразового або багаторазового використання), а, при бажанні, також захисні окуляри.
Вимкніть плиту. По можливості, від’єднайте прилад від електрики перш ніж приступати до чищення.
Уникайте нагрівальних елементів. Ні в якому разі не наносите засіб для чищення на нагрівальні елементи і вентилятор, так як це може привести до незворотних пошкоджень електроприладу.
Вентиляція. Закінчивши Чищення, залиште дверцята духовки відкритими і утримайтеся від використання печі на кілька годин, щоб дати шкідливим хімікатам час вивітритися.
Пригоріла їжі і жирні плями не тільки мають відштовхуючий вигляд і запах, але і створюють ризик виникнення пожежі, так що регулярне чищення духовки – це важлива частина ведення домашнього господарства. Однак, дотримуючись вищевказаних рекомендацій, ви впораєтеся з цим завданням легко і просто!
Відкрийте вікна, щоб провітрити приміщення
Переконайтеся, що у вас в наявності є всі необхідні засоби для чищення та приладдя
Одягніть гумові рукавички та вживайте всіх заходів безпеки, рекомендованих для використання вибраних вами засобів для чищення
Полиці та інші аксесуари слід вийняти і мити окремо