Генеральне прибирання на кухні

Генеральная уборка на кухне

Генеральне прибирання кухні вимагає більше часу і зусиль, ніж звичайне щоденне прибирання. Але у нас є корисні поради та хитрощі, які полегшать вам життя.

Більшість людей намагаються підтримувати порядок на кухні, регулярно миючи підлогу і протираючи поверхні. Однак, в процесі готування, на кухні поступово накопичується бруд, для боротьби з якою вам знадобиться трохи більше зусиль. Безперечно, генеральне прибирання на кухні-це не завжди приємна, але абсолютно необхідна робота, яка не тільки допоможе забезпечити чистоту приміщення, але і стане запорукою здоров’я вашої родини. Чим частіше ви проводите капітальну чистку на кухні, тим менше сил і часу це зажадає. Ось кілька порад, які допоможуть зробити генеральне прибирання на вашій кухні простіше і ефективніше:

Генеральне прибирання кухні не відніме багато сил і часу, якщо озброїтися всім необхідним і підійти до питання зі знанням справи! Засоби для чищення для кухні (наприклад продукція марки Cif) призначені для боротьби з кухонним брудом і жирними плямами, так що вам не доведеться змішувати інгредієнти для чищення самостійно. Більш того, періодична Генеральна чистка значно знизить час, який вам знадобиться витратити на регулярне прибирання.

Перед початком генерального прибирання:

Переконайтеся, що у вас під рукою є все необхідне, включаючи ганчірки, губки, паперові та посудні рушники та пару гумових рукавичок, щоб захистити шкіру рук. Ось список комерційних засобів для чищення, які, безсумнівно, стануть у нагоді під час загального Чищення на кухні:

  • Дезінфікуючий спрей

  • Антибактеріальний засіб для чищення холодильника та кухонних шаф

  • Миючий засіб для підлоги

  • Чистячий засіб для духовки

  • Засіб для видалення вапняного нальоту

  • Засіб для полірування дерева і металу

Почніть прибирання з миття посуду, особливо великих каструль і сковорідок, щоб очистити територію для подальшого очищення. Тепер приступимо до роботи!

Генеральна чистка кухонних шаф і робочих поверхонь:

Миття та дезінфекція шаф і робочих поверхонь – це перший етап генерального прибирання.

  1. Почистіть внутрішні поверхні. Для початку, вийміть весь вміст кухонних шаф і висувних ящиків і почистіть їх нутрощі, використовую дезінфікуючий спрей і серветку з мікрофібри.

  2. Почистіть зовнішні поверхні. Протріть стінки і дверцята кухонних шаф, повни і витяжку (якщо така у вас є), при необхідності використовую драбину.

  3. Виберіть правильний засіб для миття дверцят кухонних шаф. У більшості випадків, ганчірка, змочена в теплій мильній воді, впорається із завданням, хоча деякі типи поверхонь (особливо натуральне дерево) вимагають особливого догляду.

  4. Відполіруйте дверні ручки. У разі особливо сильних забруднень, відкрутіть ручки і замочіть їх в тазу з теплою мильною водою, потім ретельно протріть. Дерев’яні та металеві дверні ручки рекомендується відполірувати після чищення.

  5. Поверніть вміст на свої місця. Покінчивши з чищенням шаф і полиць, протріть робочі поверхні і кахельні стінки, використовую дезінфікуючий спрей і м’яку ганчірку.

Чистка побутових приладів:

Чистка духовки і холодильника – це, найчастіше, найбільш трудомісткі етапи прибирання на кухні. Заощаджуйте час і сили, виконуючи обидві роботи паралельно!

  1. Нанесіть засіб для чищення на поверхню духовки. Перш за все, відключіть її від блоку живлення. Вийміть полиці та інші знімні частини та нанесіть миючий засіб на стінки та дверцята духовки. Не забудьте надіти захисні рукавички і ретельно провітрити приміщення.

  2. Почистіть плиту. Зніміть конфорки і поставте їх у духовку, попередньо обробивши миючим засобом, і залиште принаймні на 30 хвилин.

  3. Наведіть порядок в холодильнику і морозильній камері. Відключіть холодильник від розетки і вийміть його вміст. Викиньте зіпсовані продукти і те, що ви не плануєте використовувати. Під час чищення, Зберігайте швидко-псуються продукти, наприклад м’ясо і рибу, в холодному місці і не виймайте їх з холодильника довше ніж на 20-30 хвилин.

  4. Замочіть полиці та коробки морозильної камери. Вийміть усі знімні частини холодильника і замочіть їх у теплій мильній воді.

  5. Почистіть стінки холодильника. Протріть внутрішні поверхні, використовую м’яке антибактеріальний засіб і серветку з мікрофібри.

  6. Помийте знімні частини холодильника. Протріть полки, залишені відмокати в мильній воді, висушіть і поверніть на місце всі знімні частини холодильника. Потім увімкніть прилад в розетку і розставте продукти по своїх місцях.

  7. Замочіть знімні частини духовки. Повертаючись до чищення плити, замочіть полки і конфорки в раковині з теплою водою.

  8. Почистіть духовку. Протріть внутрішні поверхні та плиту губкою. При необхідності, нанесіть повторний шар миючого засобу на важко-виводяться плями і шматки пригоріла їжі.

  9. Видаліть мило. Промийте губку і протріть духовку кілька разів, щоб видалити залишки бруду та миючого засобу.

  10. Почистіть знімні частини духовки і поверніть їх на колишні місця. Залиште дверцята духовки відкритими, щоб прискорити процес сушіння. Підключіть прилад до мережі.

Для чищення невеликих побутових приладів, таких як мікрохвильова піч, видаліть усі знімні частини. Як і при чищенні духовки та холодильника, їх слід замочити в теплій мильній воді, поки ви чистите внутрішні та зовнішні поверхні. Протріть чайник і тостер, використовуючи спрей для чищення і ганчірку. При необхідності, використовуйте засіб для боротьби з вапняним нальотом для чищення нутрощів чайника.

Останні штрихи до генерального прибирання кухні:

І наостанок…

  1. Почистіть раковину. Залиште цю роботу до закінчення прибирання. Наповніть раковину теплою водою і додайте відбілювач або засіб для видалення вапняного нальоту (не забудьте ознайомитися з інструкціями на етикетках) залиште відмокати на кілька хвилин, потім злийте воду і протріть поверхню. При необхідності, використовуйте мочалку для видалення в’ївся бруду, але будьте обережні, щоб не подряпати поверхню.

  2. Помийте підлогу. На завершення прибирання, підмітіть або пропилососьте, а потім вимийте підлогу, використовуючи спеціальні засоби, наприклад продукцію марки Glorix, розведені в теплій воді. Ось і все-геніальна прибирання на кухні закінчена!

Приділяйте чищенню кухні трохи часу кожен день, і генеральне прибирання не знадобиться проводити частіше ніж раз в 1-2 місяці. Дотримуйтесь цих порад, і весь процес прибирання не займе більше пари годин, але забезпечить довготривалу чистоту і порядок на вашій кухні!

  • Почніть з чищення нутрощів кухонних шаф, не забуваючи наводити порядок по ходу роботи.

  • Закінчите прибирання на кухні миттям підлоги, щоб він не встиг повторно забруднитися в ході чистки.