Як утримувати духовку в чистоті?

Как содержать духовку в чистоте?

Різні типи печей вимагають різних методів очищення. Якщо ви власник самоочисної або звичайної духовки, натисніть тут, щоб отримати необхідні поради!

Після чергової готування в духовці дуже швидко накопичується бруд, жир і залишки їжі. Їжа, що падає на листи, часто обвуглюється і з духовки починає виходити запах гару. Тому, щоб користуватися їй було безпечно, чистити духовку потрібно регулярно. У цій статті ми розповімо вам про три способи утримання духовки в чистоті і придатності для майбутнього вечері.

Чистка духовки-брудна робота, так що закочуйте рукава і озброюйтеся гумовими рукавичками і миючим засобом, на зразок Cif, спеціально створеним для боротьби з пригоріла їжею і жиром

Типи духовок:

Спосіб чищення залежить від типу вашої духовки. Більшість духовок входять в одну з трьох категорій:

 • Самоочисний

 • Духовки без системи самоочищення. До цієї категорії відноситься більшість духовок. Маючи справу з такими духовками, вам доведеться закатати рукава і приготуватися до ретельного відтирання залишків жиру і пригоріла їжі.

 • Духовка

Визначивши тип вашої духовки, можна братися за прибирання.

Самоочищаються духовки

Багато сучасні духовки оснащені режимом самоочищення. Самоочисні духовки нагрівають піч до дуже високої температури (вище 480 градусів Цельсія). По суті, така духовка очищається шляхом перетворення прилиплих залишків їжі в золу. Хоча таке самоочищення виконає всю брудну роботу за вас, є кілька кроків, які необхідно зробити для безпечного користування духовкою:

 1. Відкрийте вікно в кухні і включіть духовку в режим самоочищення, вибравши той час, коли кухнею, найімовірніше, ніхто не буде користуватися.

 2. Вийміть з духовки всі деко, каструлі та решітки. Помийте їх окремо вручну в раковині, використовуючи посудомийний засіб.

 3. Увімкніть режим самоочищення. Зазвичай він займає кілька годин. Під час самоочищення духовка повинна бути закрита. Якщо ваша духовка не блокується автоматично, подбайте про те, щоб всі в будинку знали, що користуватися духовкою під час самоочищення не можна або залиште попереджувальну записку.

 4. Коли самоочищення закінчиться, дайте духовці охолонути ще кілька годин.

 5. На завершення, вимітіть залишилася золу в сміттєвий пакет і почистіть дверцята духовки від залишків попелу.

Духовки без системи самоочищення

Очистити духовку без системи самоочищення можна в кілька етапів:

 1. Вийміть усі предмети з духовки і замочіть їх у раковині.

 2. Приготуйте чистячі засоби для духовки. Купіть спрей для чищення духовки в магазині або приготуйте домашній засіб, змішавши соду з водою.

 3. Ретельно обприскати нутрощі духовки, уникаючи вентилятор, якщо він є, і нагрівальні елементи. Уважно дотримуйтесь інструкцій на етикетках засобів для чищення та дотримуйтесь зазначених запобіжних заходів.

 4. Залиште засіб впливати протягом 15 хвилин або довше. За цей час обвуглені частинки їжі повинні будуть відстати від стінок духовки.

 5. Протріть нутрощі духовки щіткою, щоб видалити бруд.

 6. Промийте духовку і, за необхідності, нанесіть засіб знову.

 7. Промивайте губку регулярно, щоб не розмазувати бруд по стінках.

 8. Коли закінчите, візьміть чисту ганчірку, занурте її в воду і ще раз повторіть процедуру, щоб остаточно позбутися слідів бруду.

У цьому покроковому відео ви дізнаєтеся, як легко і просто почистити духовку:

Духовки з системою каталітичного очищення

Духовки з системою каталітичної очистки відрізняються від попередніх двох типів, завдяки особливості свого внутрішнього покриття. Нутрощі таких духовок покриті спеціальною емаллю, яка спалює залишки їжі і жиру. Хоча таке покриття, швидше за все, збереже вашу духовку в чистоті, їжа все ж може залишитися на стінках, особливо якщо ваше блюдо сильно шкворчало під час готування.

Якщо духовку з каталітичною системою очищення все ж доведеться почистити, змішайте воду з харчовою содою і обережно почистіть отриманим засобом нутрощі духовки. Ніколи не використовуйте абразивні хімікати для чищення таких печей, оскільки вони можуть пошкодити делікатне емалеве покриття.

 • Провітрюйте кухню, якщо ви використовуєте режим піролітичного самоочищення духовки.

 • Якщо ви вирішили чистити духовку вручну, надягайте гумові рукавички та дотримуйтесь інструкцій на етикетках вибраного вами засобу для чищення.

 • Ніколи не користуйтеся абразивними миючими засобами для чищення духовки з пористою емаллю.