Як очистити решітку газової плити

Как очистить решетку газовой плиты

Найчастіше ми піддаємося спокусі відкласти очищення решітки до наступного разу, поки в результаті вона не покривається товстим шаром нагару. Експерти діляться порадами, Як швидко відмити грати газової плити навіть від в’їдаються забруднень.

Велика частина кухонних забруднень доводиться на газову плиту. Втікача кава, бризки бульйону, жиру і соусу — неминучі супутники кулінарного процесу. Плями на робочій поверхні моментально кидаються в очі, тому видаляти їх прийнято в міру появи. З гратами справи йдуть складніше. Мити прути не особливо зручно, а плями них менш помітні.

Як підготувати решітку до очищення

Перед тим як очистити решітку газової плити в домашніх умовах, необхідно з’ясувати, з якого матеріалу зроблені прути. Це можна визначити з інструкції до печі або за зовнішніми ознаками:

  • Чавунні решітки відрізняються великою вагою. При цьому вони вкрай вибагливі у догляді-не терплять жорстких абразивів, агресивних миючих засобів і тривалого контакту з водою;

  • Емальовані решітки до утворення нагару виглядають гладкими і блискучими. Вони також бояться механічних пошкоджень-відмити грати газової плити можна за допомогою побутової хімії та народних рецептів;

  • Сталеві решітки самі невибагливі. У первозданному вигляді мають блискучу металеву поверхню, проте в процесі експлуатації вона поступово покривається рудими плямами жиру і чорним нагаром.

Спосіб миття решітки залежить від її конструкції. Найзручніше чистити знімні решітки. Залежно від матеріалу їх можна попередньо замочити в розчині миючого засобу, відправити в посудомийну машину або пропарити в духовці. Не забудьте заздалегідь зняти всі пластикові та гумові деталі, якщо такі є. Якщо решітка прикріплена до вручений поверхні, підібратися до всіх її куточках буде проблематично. Для очищення важкодоступних місць можна використовувати стару зубну щітку і ватяні палички. Замість класичних гелевих і кремових миючих засобів, перевагу краще віддати побутової хімії в форматі аерозолю. Щоб не пошкодити робочу поверхню плити, її слід застелити фольгою або клейонкою. Перед тим як почистити решітку на плиті, обов’язково перекрийте подачу газу.

Не забувайте про базові запобіжні заходи:

  • Уважно читайте інструкцію до всіх миючих препаратів: дотримуйтесь зазначену дозування і правила взаємодії з різними типами поверхонь;

  • Не змішуйте різні миючі засоби — це може призвести до викиду отруйних парів;

  • Гумові рукавички допоможуть захистити руки при роботах з побутовою хімією;

  • При використанні чистячих спреїв рекомендується надіти респіратор або марлеву пов’язку;

  • Всі елементи плити, включаючи решітку, перед початком робіт повинні повністю охолонути;

  • Перед тим як відмити решітку на плиті, забезпечте гарне провітрювання приміщення.

Як відмити чавунні решітки плити

Через пористої структури чавун активно вбирає жир під час готування. Поступово до нього прилипає пил та інші дрібні забруднення. Вони обпалюються на відкритому вогні, утворюючи щільну броню нагару.

Незважаючи на масивність, чавунні решітки дуже крихкі. Не варто соскребать нагар ножем або іншими жорсткими абразивами — прути легко пошкодити, що призведе до утворення іржі. Мити решітку в посудомийній машині або на довгий час замочувати у воді також протипоказано. Зате вона відмінно витримує вплив високих температур. Перед тим як очистити чавунні решітки на газовій плиті, краще вивести конструкцію на дачу і 2-3 години прожарити в багатті. Також можна скористатися паяльною лампою.

Чим відмити решітку плити з емальованим покриттям

Емальовані прути вимагають дбайливого поводження. При використанні металевих мочалок і абразивних чистячих засобів їх легко подряпати — пошкоджена поверхня швидше притягує бруд і поступово покривається іржею. .

Найпростіше відмити решітку в посудомийній машині-не забудьте збільшити дозування миючого засобу і виставити високотемпературний режим. Можна скористатися звичайною духовкою і прокип’ятити грати в піддоні з розчином оцту протягом 2-3 годин. Кірка нагару досить розм’якне, щоб видалити її губкою для миття посуду. Уникайте перепадів температур-при зануренні в холодну воду емаль ризикує моментально розтріскатися.

Як очистити сталеву решітку

Сталеві решітки витримують саму грубу очистку. Застарілий нагар можна зішкребти ножем або металевою мочалкою. У заміських умовах підійде звичайний пісок-його тверді частинки відмінно видаляють навіть бруд.

Якщо ці методи здаються занадто копіткими і трудомісткими, на допомогу прийдуть побутова хімія і народні засоби. Приготуйте кашку з харчової соди і води, рівномірно нанесіть її на решітку і залиште на 20-30 хвилин. Змочіть губку в розчині оцту і пройдіться жорсткою стороною по прутах. Дайте постояти ще півгодини і змийте відшарувалися забруднення водою.

Універсальні способи відмити решітку газової плити

Чавунні решітки погано взаємодіють з водою, а ось емальовані і сталеві перед обробкою краще на кілька годин замочити в гарячій воді. Для кращого ефекту в неї можна додати засіб для миття посуду, миючий засіб для кухонних поверхонь або соду.

В іншому способи, як відмити решітку плити від жиру, для різних типів решіток збігаються:

  • Використання парогенератора – найбільш щадний і при цьому ефективний метод усунути жир і нагар з решіток будь-якого типу. Спрямований струмінь вологого повітря температурою 140-160 ° з розбиває навіть щільну кірку нагару;

  • В якості імпровізованого пароочисника можна використовувати духовку. Помістіть на нижній ярус вогнетривку ємність з водою, розмістіть грати на рівень вище. Так як видалити жир з решітки газової плити моментально не вийде, стежте за рівнем води в піддоні — у міру випаровування її кількість слід регулярно поповнювати. Для досягнення більшого ефекту в воду додають кілька столових ложок 9% оцту;

  • Чистячий спрей Cif для мангала і гриля створений спеціально для обробки кухонних поверхонь, які піддаються впливу відкритого вогню. Його активні компоненти розчиняють жир і допомагають видалити пригорілі шматочки їжі. Аерозоль дозволяє обробити навіть важкодоступні місця, включаючи кути, вигнуті елементи і кріплення на незнімних решітках;

  • Універсальний Очищуючий крем Cif також відмінно справляється з жиром. Його густа формула дозволяє рівномірно нанести засіб на решітку. Аніонні і неіоногенні ПАР розчиняють застарілі забруднення. В якості альтернативи можна використовувати звичний засіб для миття посуду або кухонних поверхонь;

  • У питанні, як очистити грати плити від нагару, лідером серед народних засобів залишається нашатирний спирт. При цьому його використання досить трудомістке і вимагає спеціальної підготовки. Нашатир має вкрай різкий запах, тому всі роботи слід проводити на відкритому повітрі — на балконі або у дворі. Помістіть решітку в щільний пакет із застібкою ЗІП-лок і рівномірно розпорошите нашатир на поверхню прутів. Також можна використовувати звичайний пакет, запаявши його отвір праскою. Залиште решітку на ніч, після чого шматки нагару можна легко видалити звичайної кухонної губкою. Детальну відео-інструкцію, як очистити решітку від нагару за допомогою нашатирю, дивіться в кінці статті;

  • Гірчичний порошок – найбільш екологічний засіб для розчинення жиру. Змішайте суху гірчицю з водою до консистенції кашки. Нанесіть суміш на прути, залиште на 1-2 години і змийте вологою губкою. Для посилення ефекту можна приготувати суміш з 3 ст. л. гірчичного порошку, такої ж кількості 9% оцту і чайної ложки засобу для миття посуду;

  • Ще один народний рецепт — проварити решітку в мильному розчині. Підготуйте вогнетривкий посуд, в яку можна повністю занурити решітку. Подрібніть на тертці брусок 72% господарського мила, додайте 150 мл канцелярського клею і воду. Опустіть решітку в киплячу суміш і залиште на плиті на годину. Дайте решітці злегка охолонути і помістіть в холодну воду — нагар відійде разом з шаром клею. Даний спосіб працює для чавунних і сталевих решіток, але не підходить для емалі;

  • Для усунення невеликих жирових забруднень досить замочити решітку в міцному розчині оцту. Це зручніше робити у ванній або великому тазу. Після миття прути слід насухо протерти паперовим рушником. Волога поверхня інтенсивно притягує пил, ворсинки та інші забруднення.

Свіжі забруднення видалити набагато простіше. У процесі готування з сковороди неминуче вилітають краплі жиру і соусу. Дайте плиті повністю охолонути і протріть прути решітки універсальними вологими серветками Cif. Вони легко справляються з жиром і іншими забрудненнями, не дряпають поверхню і не залишають ворсинок.

Заведіть звичку мити решітку в процесі щотижневої генерального прибирання. Це дозволить заощадити час і сили, які потрібні для боротьби з в’їдаються забрудненнями.