Як правильно і швидко розморозити холодильник

Как правильно и быстро разморозить холодильник

Будь-яка побутова техніка вимагає дбайливого поводження і відповідного обслуговування. Головне правило по експлуатації холодильного обладнання-періодична розморожування. Експерти розкажуть, як правильно розморозити сучасний холодильник.

Не має значення якої моделі ваш холодильник і чи має він функцію No frost (ноу фрост), Full no frost (Фул Ноу Фрост) або Frost free (Фрост фрі), регулярна розморожування потрібно завжди. Так, в моделях Ноу Фрост досить відключити пристрій раз на рік, та й то більше з метою миття, а ось проста крапельна система вимагає більш частого обслуговування. 

Як утворюється полій

Освіта криги-неминучий процес. Це відбувається через перепади температур в камері холодильника або морозилки при відкриванні дверей, в результаті чого всередину проникає кімнатне повітря. 

Крім того, відбувається постійне випаровування крапельок вологи з продуктів, що також збільшує ймовірність скупчення криги. 

Любите ставити в холодильник не до кінця остиглі каструлі з їжею? Значить, самі ж створюєте додаткові джерела освіти криги. Таким чином ви змушуєте агрегат працювати в два рази потужніше. Через різке підвищення температурних показників у відсіку спрацьовує пусковий механізм. Компресор починає набирати обертів, працюючи на знос. 

Чому необхідно позбавлятися від криги

Розморожування холодильника, а зокрема позбавлення від крижаної «шуби» – процес, який однозначно не варто ігнорувати. Так ви знизите навантаження на найдорожчу деталь в агрегаті – компресор, а також продовжите термін експлуатації пускозахисного реле мотора. 

Якщо на задній стінці утворився досить товстий шар криги, то зменшується корисний внутрішній об’єм холодильника. При цьому ви напевно помітите, що упаковки продуктів прилипають до задньої стінки, намертво примерзаючи. 

Та й в цілому лід заважає підтримувати постійний температурний режим. Температура в камері підвищується, що може привести до псування продуктів. 

Як часто потрібно розморожувати холодильник

Універсальної відповіді на поставлене запитання немає. Частота розморожувань залежить від:

  1. Обсягу камер;

  2. Заповнення побутового приладу;

  3. Кількості намерзлого льоду;

  4. Частоти використання (відкривання дверцят);

  5. Навколишніх умов в приміщенні (температури, вологості). 

Правильніше за все орієнтуватися на кількість криги. Якщо її багато, вона швидко утворюється, то саме час розморозити устройс тво. Ми рекомендуємо робити це 2-3 рази на рік. Якщо лід утворюється з посиленою швидкістю, то мова йде про внутрішню несправності. 

Алгоритм розморожування холодильників No frost

Перевага таких пристроїв в системі, принцип роботи якої не передбачає наявність льоду і нальоту інею як в морозильній, так і холодильній камерах. Іній утворюється, але в спеціальному окремому відсіку, куди виведений випарник. Замерзла вода розтоплюється нагрівальним елементом, після чого вона стікає в ванночку. У камери при цьому потрапляє стільки сухий і холодний повітряний потік. Розморожування агрегату з системою No Frost потрібна більше для можливості очищення внутрішніх камер. Для цього використовуйте крем CIF Max ефект. Для початку добре збовтайте пляшечку, нанесіть крем на ганчірку або відразу на поверхні холодильника, почекайте пару хвилин, а потім змийте. 

Якщо полій все ж утворюється, то в наявності поломка. Найчастіше виною стає:

  • Запобіжник системи не вимагає розморожування;

  • Попадання сміття в дренажний канальчик;

  • Поломка нагрівача;

  • Несправність таймера;

  • Проблеми з датчиком відтавання. 

Як розморозити двокамерний холодильник

Як розморозити холодильник Позіс, Норд, Атлант або будь-який інший двокамерний прилад? Принципових відмінностей в розморожуванні одно – і двокамерних агрегатів немає. Варто лише звернути увагу, що у деяких моделей існує можливість розморожування камер окремо. Це дуже зручно. 

Розморожування холодильника Direct Cool

Обладнання з системою Direct Cool характеризується крапельним способом відтавання. А механізм роботи такого холодильника полягає в принципі конденсації. Коли мотор включається, на задній стінці камери починається процес перетворення вологи в іній. При досягненні необхідної температури, компресор відключається, і волога починає танути, стікаючи по спеціальному каналу в лоток, розташований зовні. Потім ця вода випаровується при кімнатній температурі.

Як швидко розморозити холодильну камеру Direct Cool? Прискорювати процес ні в якому разі не можна. Деякі намагаються впливати на полій гарячим повітрям з фена, але цього робити не можна. Хоч розморожування і прискорюється, але це небезпечно для пристрою.

Тому дотримуйтеся наступної покрокової інструкції:

1. Відключення агрегату від живлення;

2. Витяг продуктів / полиць / лотків;

3. Постійний контроль за стіканням води. Краще постелити на підлогу ганчірки, щоб своєчасно протирати стікає вологу. 

4. Розморожування протягом 2-6 годин. Може знадобитися більше часу. 

Коли більша частина льоду відтане, саме час переходити до очищення камер всередині за допомогою крему CIF Max ефект. Не забудьте ретельно протерти складки ущільнювальних гумок і інші важкодоступні місця. На завершення дайте холодильника добре просохнути, тільки потім включайте і заповнюйте. 

Як часто потрібно розморожувати пристрої з крапельної системою? Кожні 3-6 місяців. 

Чого не можна робити при розморожуванні холодильника

Серед порад, як прискорити розмороження холодильника, крім впливу феном, зустрічаються також способи з гарячою парою. Процес дійсно прискориться, але наскільки позитивно це позначиться на подальшому функціонуванні приладу? Думаємо, ризикувати не варто. 

Чи можна розморозити холодильник гарячою водою? Цього робити теж не рекомендується. Гаряче повітря зробить ущільнювальні гумки нееластичними. Як наслідок, вони стануть погано прилягати, порушуючи герметичність камер. 

Також не намагайтеся відбити лід гострими предметами. Так ви можете подряпати задню стінку або зовсім її пробити. 

Ми розповіли вам все про правильне розморожування. Користуйтеся нашими порадами, вчасно позбавляйтеся від криги, і ваша техніка буде радувати вас стабільною роботою.