Прибирання кухні: як чистити Обробні дошки?

Уборка кухни: Как чистить разделочные доски?

Чистота обробних дощок-це запорука кухонної гігієни і здоров’я ваших домочадців. Дізнайтеся, як правильно чистити та дезінфікувати Обробні дошки.

Зміст обробних дощок в чистоті є невід’ємною частиною підтримки кухонної гігієни, адже весь процес готування проходить саме на обробних дошках. Тому, при негігієнічному використанні дощок виникає високий ризик поширення шкідливих бактерій, наприклад сальмонели або кишкової палички. Але не все так погано, адже при регулярному чищенні, зараження харчових продуктів і поширення шкідливих бактерій легко уникнути.

Щоб легко і швидко почистити пластмасові Обробні дошки, поставте їх в посудомийну машину, замість того, щоб, в черговий раз, мити і відтирати їх. Для найкращого результату, використовуйте якісне засіб для миття посуду, наприклад таблетки для посудомийної машини марки Sun. Не забувайте слідувати інструкції на упаковці.

Чистка обробних дощок

При чищенні обробних дощок, не забудьте:

  • Найкращий спосіб підтримувати дошки в чистоті – це добре мити їх, зануривши в раковину з дуже гарячою водою та засобом для миття посуду, таким як Sun.

  • Помивши ваші Обробні дошки, сушіть їх паперовими рушниками, тому що в кухонних рушниках часто накопичуються мікроби з рук та інших предметів, що взаємодіють з їжею, а тому ганчірки можуть заразити чисту обробну дошку.

  • Поклавши Обробні дошки в посудомийну машину з використанням надійного миючого засобу, ви досягнете найкращих результатів. Однак, не варто мити в посудомийній машині дерев’яні дошки для різання, так як вони можуть покоробитися при високих температурах.

Дезінфекція обробних дощок

Для підтримки кухонної гігієни, дезінфікуйте Обробні дошки щотижня або в разі потреби наступним чином:

  • Найбільш ефективним способом є замочування дощок в розчині з 1 столової ложки хлорного відбілювача на 5 літрів води.

  • Занурте в нього дошки на пів години, потім ретельно промийте і залиште сушитися вертикально.

  • Також можна скористатися звичними домашніми засобами з антибактеріальною дією, наприклад білим оцтом, протерши обробну поверхню і залишивши її сохнути.

Порада: якщо ви помітили, що у обробних дощок з’явився неприємний запах цибулі або сирої риби, занурте паперову серветку в чистий лимонний сік або візьміть лимонну часточку і потріть поверхню – Обробні дошки запахнуть цитрусової свіжістю!

Запобігання харчового зараження

Кому полювання злягти з харчовим отруєнням? Дотримуйтесь цих простих порад, щоб уникнути подібних проблем:

  • Купуйте тверді акрилові або гумові дошки, так як вони є найбільш гігієнічними у використанні (саме такі дошки зазвичай використовують в ресторанах).

  • Дерев’яні дошки потрібно регулярно дезінфікувати і утримувати в максимальній чистоті.

  • Спробуйте втирати бджолиний віск або мінеральне масло в дерев’яні Обробні дошки кожні кілька місяців, щоб створити натуральну плівку, яка захищає від харчових забруднень.

  • Зручно мати кілька дощок для різних типів їжі. У вас їх повинно бути як мінімум дві: одна для сирого м’яса і риби, інша для овочів, хліба і будь-яких інших продуктів, які можна їсти сирими.

  • Купуйте кольорові набори обробних дощок або ж промаркіруйте дошки самі, так буде набагато легше розрізняти їх за призначенням.

  • Викиньте будь-які Обробні дошки, які мають тріщини, великі подряпини або явні сліди бруду. Як і всі кухонні приналежності, Обробні дошки мають термін придатності і від них важливо вчасно позбавлятися, щоб підтримувати кухонну гігієну і чистоту.

  • Не забувайте про дезінфекції інших кухонних поверхонь, використовуйте антибактеріальні засоби для обробки столу і раковини.

  • Для різних видів їжі необхідно використовувати різні обробні дошки. Так ви зможете уникнути харчового отруєння при приготуванні м’ясних продуктів і вам не доведеться постійно мити одну і ту ж дошку при готуванні.

  • Гаряча вода і мило для миття посуду – необхідні помічники для щоденного миття обробних дощок.

  • Раз на тиждень, як слід дезинфікуйте всі Обробні дошки.