Топ-10 порід собак для утримання в квартирі

Вибір собаки залежить не тільки від уподобань майбутнього господаря, але і від умов його проживання.

Якщо в приватному будинку можна утримувати собак будь-яких порід, то з утриманням в квартирі справи йдуть важче: не всі породи підходять для цього.

Плюси і мінуси утримання собак в квартирі

Експерти підкреслюють: перш ніж перейти до вибору собаки, варто ознайомитися з плюсами і мінусами, які спричинить за собою покупка вихованця в квартиру.

Плюс:

1. Нові знайомства. На прогулянці зі своєю собакою можна познайомитися з іншими собачниками. Вони можуть стати як просто хорошими приятелями для спільних прогулянок, так і хорошими друзями в житті.

Топ-10 пород собак для содержания в квартире

2. Відповідальність. Поява собаки в будинку привчає господаря бути відповідальним. Адже собака-це не просто тварина, а член сім’ї, за яким потрібен нагляд і догляд.

3. Прогулянки на свіжому повітрі. У міських жителів майже немає часу на прогулянки, але для собаки це не аргумент, а значить, доведеться гуляти. Що безсумнівний плюс, щоденні прогулянки корисні для здоров’я.

Мінус:

1. Фінансові витрати. Утримання собаки вимагає чималих витрат. Наприклад, корм, нашийник, повідець, спальне місце, походи до ветеринара, Іграшки, і це далеко не все.

2. Проблеми з сусідами. Багато мешканців будинку можуть з невдоволенням поставитися до нового жителя. Залишившись на самоті, щеня може почати пищати, гавкати або вити, що будуть терпіти далеко не всі.

3. Псування майна. Варто бути готовим до того, що щеня неодмінно спробує на смак все, до чого зможе дотягнутися.

Як вибрати собаку для квартири

Вибір собаки-складне завдання, але здійсненне. Варто лише врахувати пару моментів:

1. Розмір житла. Для квартири-студії або однокімнатної квартири підійдуть тільки маленькі породи собак. При більшій кількості місця можна завести собаку середньої, а іноді навіть великої породи.

2. Спосіб життя господаря. У світі існує безліч порід собак з різними темпераментами, тому варто підбирати вихованця, спираючись на свій спосіб життя.

3. Діти. Не всі породи собак підходять для спільного проживання з маленькими дітьми.

4. Алергія. При наявності алергії у кого-небудь з сім’ї варто звернути увагу на гіпоалергенні породи собак.

10 порід собак для утримання в квартирах

1. Такса

Такси-відмінні компаньйони. Вони підійдуть для тих, хто любить активні прогулянки, так як собаки цієї породи дуже рухливі і енергійні. Також вони непогано ладнають з дітьми і рідко викликають алергію.

2. Померанський шпіц

Ця невелика і мила собачка ідеально підходить для утримання в квартирі.

Вони дуже слухняні і розумні, легко звикають до змін і досить невибагливі. Але шпіци не підходять для людей, які страждають алергією.

3. Бішон-фрізе

Часто цих милих собачок порівнюють з білосніжними кульками. Вони веселі, грайливі, кмітливі і безстрашні.

Собаки цієї породи гіпоалергенні, не переносять грубості і покарань. Але якщо бути терплячим, то вихованець може стати найвірнішим і хорошим другом.

4. Папільйон

Папільони ідеально підходять для тих, хто страждає алергією.

У них відсутня сезонна линька і майже немає запаху. Вони дуже доброзичливі, прекрасно ладнають з дітьми та іншими вихованцями.

5. Джек-рассел тер’єр

Собаки цієї породи відомі своєю активністю і енергійністю. Вони розумні, хитрі і допитливі.

Але вони не підходять для людей з алергією, а також є шанс, що інші звірята (особливо невеликі), що живуть в будинку, опиняться в небезпеці, так як джек-рассели — Мисливські собаки.

6. Мопс

Мопси відмінно підходять для людей різного віку. Вони люблять і пограти, і поспати.

Правда, хропуть і погано переносять спеку, але це все дрібниці в порівнянні з тим, які емоції подарує ця собака господареві. Головне, що варто знати про мопсах те, що їх не варто заводити людям з алергією.

7. Лабрадор-ретривер

Незважаючи на свої великі розміри, лабрадори прекрасно уживаються в квартирі, але за умови, що з ними будуть довго гуляти.

Ці собаки дуже розумні і віддані, а також прекрасно ладнають з дітьми.

8. Кавалер кінг-чарльз-спанієль

У кавалерів добрий, м’який і поступливий характер, тому вони відмінно підійдуть сім’ям з маленькими дітьми.

Вони легко піддаються дресируванню і розуміють все з півслова. Але їх не варто заводити людям з алергією.

9. Російський той-тер’єр

Ці собаки розумні і не агресивні, але у них непростий характер, це варто врахувати перед покупкою вихованця.

Той-тер’єри-відмінні маніпулятори, які готові розжалобити кого-завгодно. Але вони не підходять сім’ям з дітьми через погану стресостійкість.

10. Котон-де-тулеар

Собак цієї породи виводили спеціально для того, щоб вони стали відмінними компаньйонами для свого господаря.

Також вони прекрасно підходять сім’ям з дітьми. Це розумні і товариські тварини. Їх можуть завести люди, навіть схильні до алергії.