Замаскувати подряпини на меблях і ще 5 способів використовувати активоване вугілля в побуті

Таблетки з вугіллям можна використовувати не тільки для здоров’я, але і для різних домашніх справ.


 Замаскировать царапины на мебели и еще 5 способов использовать активированный уголь в быту

Допомагає кімнатним рослинам

Активоване вугілля може стати хорошим помічником при догляді за кімнатними рослинами. Лікувальні властивості таблеток знадобляться, якщо на верхньому шарі грунту з’явилася цвіль. Зніми шар грунту і присип подрібненим вугіллям. Грибок більше не оселиться в горщику. Якщо прикопати пару таблеток в землю, це врятує коріння від загнивання. При живцюванні — знезаражує ранку на місці зрізу.  

Маскує подряпини на меблях

Це трюк допоможе замаскувати невеликі подряпини і відколи на чорних меблів. Потри пошкоджену ділянку таблеткою активованого вугілля, а потім струси залишки ганчіркою. Дефект не буде кидатися в очі. 

Позбавляє від неприємного запаху

Активоване вугілля добре вбирає сторонні запахи. Якщо в холодильнику, кухонній шафі з’явився неприємний аромат, постав всередину блюдце з таблетками. Ще ліки можна покласти поруч зі сміттєвим відром або в черевики. Міняй у міру необхідності-і забудь про неприємні запахи. 

  • 5 порад, як швидко прибрати неприємний запах з холодильника

Захищає від цвілі

Цвіль з’являється в місцях підвищеної вологості, особливо якщо витяжка погано працює. У будинку ця проблема виникає у ванній кімнаті, на кухні, віконних рамах. В першу чергу потрібно подбати про провітрюванні і достатньої вентиляції, ну а впоратися із залишками вологи допоможуть таблетки вугілля. Суха речовина вбирає не тільки запахи, але і воду. 

Очищає воду від домішок


 Замаскировать царапины на мебели и еще 5 способов использовать активированный уголь в быту

Вугілля застосовують у багатьох фільтруючих системах. Не вбиває віруси, мікроби, але позбавляє від органічних частинок. Ефективний фільтр можна зробити своїми руками. Він буде працювати нітрохи не гірше, ніж заводські аналоги, і значно поліпшить смак водопровідної води. Візьми воронку і встав в банку. Проклади перший шар-марлю, потім засип подрібнені таблетки приблизно на ⅓ воронки, зверху — ще один шар тканини. Готовий фільтр потрібно пролити декількома літрами води для вимивання дрібних частинок вугілля. Після цього можна використовувати за призначенням. 

Відбілює сантехніку

Частинки вугілля надають абразивний ефект і легко змиваються водою. Таблетки можна використовувати для чищення раковини, унітазу, каструль, витяжки та інших предметів. Зроби пасту з подрібненого вугілля і води, нанеси на поверхню, потри ганчіркою, змий водою. При необхідності повтори маніпуляції.