Зберігання соняшникової олії: як і де правильно зберігати

Хранение подсолнечного масла: как и где правильно хранить

Рослинна олія-продукт, який використовується на кухні практично щодня: для смаження, гасіння, приготування салатів. Дивно, але він дуже прискіпливий до навколишніх умов. Сонячне світло, тепло, різкі температурні перепади – все це призводить до окислення м асла. Експерти розкажуть, як і де правильно зберігати рослинне масло в домашніх умовах після відкриття пляшки.

Як правильно вибрати?

Ідеальне соняшникова олія-яке воно? Як серед безлічі пляшок на полиці супермаркету вибрати дійсно якісний продукт? Напевно вас вводять в ступор наклейки на пляшках з заманюють фразами на зразок «без холестерину», «нерафінована», «холодного віджиму». Ми розповімо докладніше про види віджиму, технологіях очищення, в залежності від яких масло ділиться на рафінована і нерафінована.

Рафінована або нерафінована 

На етикетці масла можна зустріти фразу «рафінована» і «нерафінована». Основна відмінність першого виду від другого полягає в технології очищення. Рафінована піддається багатоступінчастої очищення, в результаті чого позбавляється яскравого насиченого смаку і запаху насіння, але прекрасно підходить для приготування страв на великому вогні. При цьому воно не піниться, не димить. 

А ось нерафінована соняшникова олія фільтрується і проходить тільки механічну обробку. Воно дуже ароматне і смачне, що робить його відмінним варіантом для заправки салатів зі свіжої зелені. Однак використовувати його краще в» сирому вигляді”, тобто не смажити, не тушкувати на ньому. В іншому випадку може початися активне піноутворення і виділення диму.

Гарячий або холодний віджим

Масло виходить шляхом пресування під сильним тиском насіння соняшнику і їх нагрівання. Істотна відмінність холодного і гарячого віджиму полягає в температурі нагріву. Перший вид продукту прогрівається всього до 42 ° з, потім відстоюється, піддається фільтруванню і розливається по ємностей. При такому способі обробки зберігається максимально можлива кількість вітамінів і мікроелементів. 

А для отримання масла гарячого віджиму пресовані насіння піддаються обробці при температурі 100°С.на цьому етапі також відбувається подрібнення насіння і змішування їх з водою. Продукт, отриманий за технологією гарячого віджиму, можна відрізнити за специфічним темним кольором. Смак і запах теж виходять більш яскравими. Недолік такого способу-кінцевий варіант масла з невеликою кількістю корисних речовин, які знищуються під час обробки високою температурою. 

Виморожене чи ні

Виморожують рафінований продукт. Робиться це для його прозорості за рахунок очищення від воскоподібних мас в складі. Масло охолоджується не дуже сильно, приблизно до температури -10°С.потім воно витримується при встановленій температурі до утворення маленьких воскових кристалоподібних частинок. На завершення значення температури підвищується на 10 ° C, щоб масло стало в’язким, і фільтрується. 

Зверніть увагу, що процес виморожування незначно впливає на смакові якості кінцевого продукту. При цьому він збільшує термін зберігання соняшникової олії в домашніх умовах.

Де і як правильно зберігати соняшникову олію в домашніх умовах після відкриття пляшки?

Оптимальний варіант-прохолодний шафка з мінімумом проникаючого світла. Він повинен бути чистим, щоб ніякої сторонній запах не став причиною псування природного смаку продукту. Тому попередньо помийте шафа кремом Сила природи від Cif. Струсіть засіб перед використанням, нанесіть на поверхні, почекайте пару хвилин, потріть губкою, а потім змийте. 

Допустима температура зберігання олії соняшникової рафінованої типу коливається в межах +5–+20°С. переливати з заводської тари його необов’язково. Якщо все ж вирішили змінити пляшку, то краще виявиться скло. Не забудьте, що ємність повинна бути добре закрита. 

Якщо Олія соняшникова буде стояти на відкритій полиці або в іншому місці, куди з легкістю проникає сонячне світло, то варто дотримати одне з основних умов зберігання – темряву. Досить перелити продукт в темну скляну пляшку. 

Як, де і при якій температурі правильно зберігати нерафіновану соняшникову олію? Воно більш капризно до навколишніх умов. Зайве тепло, проникнення світла згубні для поживних речовин. Температура повинна знаходитися в межах +10–+15 ° С. Тримайте його подалі від побутових приладів, що випромінюють тепло (духовки, плити). Щоб якомога довше зберегти набір вітамінів в складі, продукт краще перелити в скляну або керамічну банку/пляшку. Ну і не забуваємо про темному місці для зберігання.

Не рекомендується зберігати будь-яке рослинне масло в металевій ємності. Метал при взаємодії з продуктом може виділяти шкідливі сполуки.

Чи можна соняшникову олію зберігати в холодильнику?

Можна, але врахуйте, що продукт не любить різкі перепади температур, під дією яких відбувається руйнування корисних речовин. Якщо ви вирішили поставити пляшку в холодильник, то вибирайте таке місце, де температура завжди постійна і не дуже низька. Чи не підійдуть середні полки через більш низького температурного режиму там. Те ж саме стосується морозилки. Не варто зберігати масло і в двері, оскільки вона часто відкривається, викликаючи постійні коливання температури. 

Під зберігання позначте місце на верхній або нижній полиці. Підійде також фрешзона, лотки для овочів і фруктів. 

Термін зберігання

Вони дещо відрізняються залежно від типу продукту. Так, закрита пляшка з нерафінованою олією в середньому зберігається кілька місяців. Якщо вона вже розкрита, то рекомендується використовувати продукт протягом 4-5 тижнів, після закінчення яких вітамінів і мікроелементів буде залишатися все менше. 

Нерозкриті продукти холодного віджиму мають коротший термін зберігання – близько чотирьох місяців, а гарячі – 24 місяці. 

Закупорене рафінована рослинна олія може лежати 18 місяців. Якщо ємність розкрита, то термін зменшується до 8 тижнів. 

Як можна продовжити терміни зберігання

Є парочка лайфхаків:

  • Додати сіль. На 0,5 літра продукту потрібно взяти половину столової ложки солі. Розмішувати не потрібно, нехай вона осяде на дно. 

  • Сухі квасолини (4-5 штук).

  • Лавровий лист (1-2, якщо листя Великі, 3-4, якщо невеликі). 

Як правильно зберігати соняшникову олію? Насправді, все просто. Мінімум сонячних променів, темне місце, скляна або керамічна тара, оптимальна температура – ось головні умови, яких потрібно дотримуватися. Тоді продукт залишиться ароматним, смачним і не втратить своїх властивостей.