Як очистити каструлю від нагару

Как очистить кастрюлю от нагара

Вам не доведеться витрачати роки на відтирання нагару з каструль – вивчіть наші поради про те, як видалити пригоріла їжу і жирні плями.

Їжа пригорає не тільки у початківців кулінарів – таке може трапитися з кожним. Досить ненадовго відволіктися від приготування улюбленої страви, і його обвуглені останки вже намертво пригоріли на дно! Багато в цьому випадку просто викинуть зіпсовану сковороду і куплять нову, але навіщо витрачати зайві гроші? Просто ці люди не знають, як очистити сковороду від нагару. Хоча це зовсім не складно! Всього п’ять простих кроків-і ваша посуд знову сяє чистотою (і ніхто ніколи не здогадається про те, яка страшна історія з нею трапилася).

Опустіть каструлі та каструлі з нагаром у воду-це допоможе розм’якшити та видалити нагар, особливо якщо додати у воду миючий засіб, такий як Jif, який видаляє жир та пригорілу їжу. Не забудьте попередньо перевірити рекомендації виробника посуду, оскільки деякі матеріали вимагають особливого догляду.

Як очистити каструлю

Крок 1: замочіть у гарячій воді

Перш ніж приступати до позбавлення від нагару, потрібно просто замочити зіпсовану посуд в гарячій воді. Найпростіший спосіб це зробити-закип’ятити чайник і акуратно налити окріп в каструлю або сковороду. Вода повинна покрити проблемну область цілком. Для великої каструлі вам, можливо, знадобиться закип’ятити два чайника. Замочування в гарячій воді не позбавить посуд від нагару, але допоможе розм’якшити пригорілі шматочки їжі і трохи відчепити їх від дна посуду. Після цього можна злити воду і вичерпати все размягчившиеся шматочки, що значно полегшить подальший процес. Ви також можете додати в гарячу воду засіб для миття посуду. Відмочуйте посуд щонайменше протягом години, а ще краще – залиште її так на ніч.

Крок 2: користуйтеся правильними засобами

Видалити нагар буде набагато простіше, якщо використовувати для цього правильні засоби. Наприклад, JIF Cream або якісний рідкий засіб для миття посуду. Просто дотримуйтесь інструкції, яка наведена на упаковці. Якщо ви попередньо замочили каструлю, то відтерти нагар буде набагато простіше.

Крок 3: нанесіть пасту

Другого кроку буде достатньо, щоб видалити основний нагар, але особливо стійкі сліди так просто не піддадуться. Хочете знати, як їх очистити? Легко: за допомогою харчової соди. Приготуйте пасту з соди і холодної води. Для цього додайте невелику кількість води в харчову соду, поки не вийде густа зерниста маса. Паста не повинна бути занадто рідкою. Нанесіть пасту на особливо стійкі сліди і залиште на 1-2 години. Харчова сода-відмінний засіб для чищення, яке здатне творити чудеса і очищати навіть, здавалося б, безнадійно зіпсовану посуд.

Крок 4: потріть і видаліть

Якщо ви хочете точно знати, як очистити нагар на сковороді, пам’ятайте одне: ніколи не наближайтеся до посуді з металевою щіткою або мочалкою в руках. Насправді, краще взагалі не вимовляти слова “металевий” в присутності каструль і сковорідок з нержавіючої сталі. Це їх головний ворог, і якщо ви станете відтирати нержавіючу сталь металевими предметами, нічого доброго не чекайте. Пасту з харчової соди краще зчищати м’якою губкою або ганчіркою, особливо якщо врахувати, що сода вже сама по собі є м’яким абразивом. Не ускладнюйте життя своєму посуду. Для інших типів каструль і сковорідок (або для старого посуду, який ви все одно збиралися викинути) підійде і металева щітка. Тертя – найшвидший спосіб позбутися від залишків нагару, але набагато більш щадний і безпечний спосіб – видалити їх м’якою губкою.

Крок 5: Використовуйте машину, як зазвичай

Ось і все, що вам потрібно знати, щоб очистити посуд від нагару. Але можливо, вам захочеться додати фінальний штрих: вимити посуд звичним способом. Якщо ви звикли користуватися посудомийною машиною, так і зробіть. І не забудьте потім ще раз побіжно оглянути каструлю або сковорідку, щоб переконатися, що всі сліди зникли.

  • Одягніть гумові рукавички, щоб захистити руки під час миття каструлі або сковороди.

  • Замочіть посуд в гарячій воді, щоб нагар розм’якшився.

  • Не використовуйте металеві щітки або мочалки для відтирання посуду з нержавіючої сталі. Ви ризикуєте пошкодити поверхню.